zadluzenia.com
zamknij

Happy Miles – nowatorski leasing Idea Banku

38 groszy za kilometr. To przykładowa stawka, która dotyczy nowego Opla Astry, pokonującego rocznie 20 000 km. Właśnie tak może wyglądać kalkulacja raty leasingowej w modelu Happy Miles Idea Banku.

 

  

 

Pracujemy w branży handlowej i sprzedajemy zabawki. Niestety zachorujemy lub awaria samochodu wyłącza nas z pracy na dwa tygodnie. Firma nie zarabia, ale rata leasingowa też spada. 
 
Płacisz tyle, ile przejedziesz

 

"Pay-as-you-drive" jest pierwszą na świecie metodą spłaty zobowiązań z tytułu leasingu, która polega na rzeczywistym powiązaniu raty z przebytym przez samochód dystansem. Przez zamontowane w aucie urządzenie GPS, informacja, o tym ile kilometrów przejechaliśmy od razu trafia do firmy leasingowej. Liczba kilometrów przemnożonych przez stawkę za kilometr i mała część stała jest sumą miesięcznej raty. Rata z przykładu wyżej wynosi 235 złotych.
 
Nowości na rynku

 

Happy Miles jest kolejnym projektem typu finech w Grupie Idea Banku. Światowy rozgłos zyskały już mobilne wpłatomaty i system bankowo-księgowy Idea Cloud, nagrodzone w takich konkursach jak Fintech Innovation Awards, Fintech Awards czy BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards. Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu i pomysłodawca projektu Happy Miles zapewnia:

 

 - Tworzymy silnik, który może mieć szerokie zastosowanie w usługach związanych z finansowaniem zakupu oraz najmu samochodów osobnych i ciężarowych, maszyn rolniczych czy maszyn budowlanych. Rynek leasingu jest pierwszym, na którym nową technologię chcemy wykorzystać. 

 

Co więcej, jego zdaniem na rynku leasingu innowacji jest niewiele:

 

- Aż prosi się, aby ten rynek poruszyć. Po przejściu spółki Getin Leasing, która razem z Idea Leasing odpowiada za 14% rynku leasingu pojazdów, mamy ku temu idealne warunki - dodaje.
 
Jednocześnie trwają też prace nad wprowadzeniem technologii GPS i modelu “pay-as-you-drive” w innych usługach, np. najem na kilometry czy ubezpieczenia za kilometr. 
 
"Używać" zamiast "posiadać"

 

Nowe trendy w światowej gospodarce to access economy, gig economy czy shearing economy. To właśnie na nich wyrosły takie firmy jak Netflix, Spotify czy Uber. Koncepcja Happy Miles również wpisuje się w te trendy. Obecnie coraz częściej klienci wolą “używać” niż “posiadać”. 


- Wierzymy, że model "pay-as-you-drive" okaże się przełomowy dla przedsiębiorców. Nie tylko pozwala on dopasować obciążenia finansowe do cash flow firmy, ale też daje dodatkowe korzyści z posiadania urządzenia GPS w samochodzie. Koncepcja leasingu na kilometry może okazać szczególnie atrakcyjna dla firm posiadających flotę samochodów oraz firm transportowych - podkreśla Łukasz Domański, który kieruje projektem Happy Miles.


Korzyściami, wynikającymi z posiadania urządzenia GPS w samochodzie są też między innymi: lokalizacja pojazdu, informacje o drodze hamowania i przyspieszania, o zużyciu paliwa, prędkości, o czasie jazdy i czasie pracy kierowcy 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY