Happy Miles – nowatorski leasing Idea Banku

Happy Miles – nowatorski leasing Idea Banku

author
Aneta Jankowska
16 grudnia 2016
38 groszy za kilometr. To przykładowa stawka, która dotyczy nowego Opla Astry, pokonującego rocznie 20 000 km. Właśnie tak może wyglądać kalkulacja raty leasingowej w modelu Happy Miles Idea Banku.

  

Pracujemy w branży handlowej i sprzedajemy zabawki. Niestety zachorujemy lub awaria samochodu wyłącza nas z pracy na dwa tygodnie. Firma nie zarabia, ale rata leasingowa też spada. 
 
Płacisz tyle, ile przejedziesz

"Pay-as-you-drive" jest pierwszą na świecie metodą spłaty zobowiązań z tytułu leasingu, która polega na rzeczywistym powiązaniu raty z przebytym przez samochód dystansem. Przez zamontowane w aucie urządzenie GPS, informacja, o tym ile kilometrów przejechaliśmy od razu trafia do firmy leasingowej. Liczba kilometrów przemnożonych przez stawkę za kilometr i mała część stała jest sumą miesięcznej raty. Rata z przykładu wyżej wynosi 235 złotych.
 
Nowości na rynku

Happy Miles jest kolejnym projektem typu finech w Grupie Idea Banku. Światowy rozgłos zyskały już mobilne wpłatomaty i system bankowo-księgowy Idea Cloud, nagrodzone w takich konkursach jak Fintech Innovation Awards, Fintech Awards czy BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards. Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu i pomysłodawca projektu Happy Miles zapewnia:

 – Tworzymy silnik, który może mieć szerokie zastosowanie w usługach związanych z finansowaniem zakupu oraz najmu samochodów osobnych i ciężarowych, maszyn rolniczych czy maszyn budowlanych. Rynek leasingu jest pierwszym, na którym nową technologię chcemy wykorzystać. 

Co więcej, jego zdaniem na rynku leasingu innowacji jest niewiele:

– Aż prosi się, aby ten rynek poruszyć. Po przejściu spółki Getin Leasing, która razem z Idea Leasing odpowiada za 14% rynku leasingu pojazdów, mamy ku temu idealne warunki – dodaje.
 
Jednocześnie trwają też prace nad wprowadzeniem technologii GPS i modelu “pay-as-you-drive” w innych usługach, np. najem na kilometry czy ubezpieczenia za kilometr. 
 
"Używać" zamiast "posiadać"

Nowe trendy w światowej gospodarce to access economy, gig economy czy shearing economy. To właśnie na nich wyrosły takie firmy jak Netflix, Spotify czy Uber. Koncepcja Happy Miles również wpisuje się w te trendy. Obecnie coraz częściej klienci wolą “używać” niż “posiadać”. 

Wierzymy, że model "pay-as-you-drive" okaże się przełomowy dla przedsiębiorców. Nie tylko pozwala on dopasować obciążenia finansowe do cash flow firmy, ale też daje dodatkowe korzyści z posiadania urządzenia GPS w samochodzie. Koncepcja leasingu na kilometry może okazać szczególnie atrakcyjna dla firm posiadających flotę samochodów oraz firm transportowych – podkreśla Łukasz Domański, który kieruje projektem Happy Miles.

Korzyściami, wynikającymi z posiadania urządzenia GPS w samochodzie są też między innymi: lokalizacja pojazdu, informacje o drodze hamowania i przyspieszania, o zużyciu paliwa, prędkości, o czasie jazdy i czasie pracy kierowcy 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Bielsku Podlaskim
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

Santander Bank Polska w Bielsku Podlaskim

BNP Paribas oddziały w Wolsztynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Wolsztynie

BZ WBK wchodzi w sprzedaż ubezpieczeń
Wpisy
author
Patryk Byczek
14 marca 2018

BZ WBK wchodzi w sprzedaż ubezpieczeń

Pożyczki dla każdego
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2023

Pożyczki dla każdego

PKO BP w Kościanie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 września 2019

PKO BP w Kościanie

Porównaj