Idea Bank z nowym prezesem

Idea Bank z nowym prezesem

author
Patryk Byczek
13 kwietnia 2018
W październiku zeszłego roku z prezesury w Idea Banku zrezygnował Jarosław Augustyniak. Od tamtego czasu, czyli przez sześć miesięcy, instytucja istniała bez prezesa. Sytuacja zmieniła się 10 kwietnia bieżącego roku. 

Po jednogłośnej zgodzie Komisji Nadzoru Finansowego, Tobiasz Bury w zeszły wtorek objął stanowisko prezesa Idea Banku, w którym przez ostatnie pół roku funkcjonował jako „pełniący obowiązki prezesa”. 

Tobiasz Bury współpracuje z Idea Bankiem od trzeciego kwartału 2016 roku. W zarządzie instytucji funkcjonuje od początku ubiegłego roku, a „pełniącym funkcję prezesa” był od 6 października roku ubiegłego.

Przeszłość prezesa
 

Prezes Idea Banku ukończył SGH na kierunkach Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Zarządzanie i Marketing. Jest także absolwentem Harvard University Boston, gdzie ukończył Advanced Management Program w Harvard Business School. Dodatkowo może pochwalić się tytułem MBA, wydanym przez Kellogg School of Management w Northwestern University w Chicago.
 

Bury doświadczenie menedżerskie zdobywał pracując w The Boston Consulting Group, realizując tam projekty dla największych firm ubezpieczeniowych oraz banków w Polsce i Europie.
 

Będąc członkiem i wiceprezesem zarządu Idea Banku, obecny prezes zarządzał obszarem nadzoru właścicielskiego i konsolidacji, sprawował merytoryczny i organizacyjny nadzór nad obszarem obsługi klienta i kontroli jakości oraz nadzorował spółki zależne banku. Wcześniej jednak był członkiem zarządu grupy PZU, gdzie jednocześnie zarządzał sieciami sprzedaży.

Idea Bank
 

Podstawy obecnej instytucji zbudowane zostały przez Getin Holding GMAC Banku, który pod koniec roku 2010 zmienił się w Idea Bank. Początkowo bank działał jedynie online, natomiast już w lipcu kolejnego roku w największych miastach naszego kraju otwarte pierwsze placówki Idea Banku. Na Giełdę Papierów Wartościowych bank trafił dopiero w roku 2015.
 

Skonsolidowany zysk netto Idea Banku w ubiegłym roku osiągnął wartość 230 800 000 złotych. Był to wynik prawie dwa razy niższy względem roku poprzedniego. Aktywa banku w 2017 roku wyniosły 23 950 000 000 złotych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Biłgoraj
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Biłgoraj

Biuro Maklerskie Alior Banku uruchomiło platformę inwestycyjną
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2021

Biuro Maklerskie Alior Banku uruchomiło platformę inwestycyjną

Ile średnio wydajemy na znicze?
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
02 listopada 2018

Ile średnio wydajemy na znicze?

Pożyczki bez zaświadczeń Chorzów
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
30 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Chorzów

KredytOK w Wołominie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
11 lutego 2017

KredytOK w Wołominie

Porównaj