W październiku zeszłego roku z prezesury w Idea Banku zrezygnował Jarosław Augustyniak. Od tamtego czasu, czyli przez sześć miesięcy, instytucja istniała bez prezesa. Sytuacja zmieniła się 10 kwietnia bieżącego roku. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.04.2018
Udostępnij:

Po jednogłośnej zgodzie Komisji Nadzoru Finansowego, Tobiasz Bury w zeszły wtorek objął stanowisko prezesa Idea Banku, w którym przez ostatnie pół roku funkcjonował jako „pełniący obowiązki prezesa”. 

Tobiasz Bury współpracuje z Idea Bankiem od trzeciego kwartału 2016 roku. W zarządzie instytucji funkcjonuje od początku ubiegłego roku, a „pełniącym funkcję prezesa” był od 6 października roku ubiegłego.

Przeszłość prezesa
 

Prezes Idea Banku ukończył SGH na kierunkach Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Zarządzanie i Marketing. Jest także absolwentem Harvard University Boston, gdzie ukończył Advanced Management Program w Harvard Business School. Dodatkowo może pochwalić się tytułem MBA, wydanym przez Kellogg School of Management w Northwestern University w Chicago.
 

Bury doświadczenie menedżerskie zdobywał pracując w The Boston Consulting Group, realizując tam projekty dla największych firm ubezpieczeniowych oraz banków w Polsce i Europie.
 

Będąc członkiem i wiceprezesem zarządu Idea Banku, obecny prezes zarządzał obszarem nadzoru właścicielskiego i konsolidacji, sprawował merytoryczny i organizacyjny nadzór nad obszarem obsługi klienta i kontroli jakości oraz nadzorował spółki zależne banku. Wcześniej jednak był członkiem zarządu grupy PZU, gdzie jednocześnie zarządzał sieciami sprzedaży.

Idea Bank
 

Podstawy obecnej instytucji zbudowane zostały przez Getin Holding GMAC Banku, który pod koniec roku 2010 zmienił się w Idea Bank. Początkowo bank działał jedynie online, natomiast już w lipcu kolejnego roku w największych miastach naszego kraju otwarte pierwsze placówki Idea Banku. Na Giełdę Papierów Wartościowych bank trafił dopiero w roku 2015.
 

Skonsolidowany zysk netto Idea Banku w ubiegłym roku osiągnął wartość 230 800 000 złotych. Był to wynik prawie dwa razy niższy względem roku poprzedniego. Aktywa banku w 2017 roku wyniosły 23 950 000 000 złotych.
 

Komentarze