Internet Szybciej Więcej to jeden z programów z tzw. „piątki Morawieckiego”:

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 07.09.2018
Udostępnij:


1. Ciepły Dom.
2. Dobra Okolica.
3. Nowoczesna Gmina.
4. Internet Szybciej Więcej (poniżej).
5. Mieszkasz-Decydujesz.

Sprawdzamy, jakie oficjalne informacje dotychczas podano na temat programu Internet Szybciej Więcej. 

Internet Szybciej Więcej to tak naprawdę nowa nazwa zapowiadanego już – co prawda przy trochę innych założeniach – programu „100 Megabitów na 100-lecie niepodległości”. Zgodnie z założeniem stulecie odzyskania niepodległości miało być dla wielu gmin symbolem dołączenia do sieci, która obecnie łączy tylko 92% miejscowości w naszym kraju. Oznacza to, że pozostałe 8% jest praktycznie odcięte od świata wirtualnego i kryjącego się za nim możliwości. 

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Od początku mówiło się, że grupą docelową programu Internet Szybciej Więcej mają być jedynie pozbawione dostępu do Internetu szkoły polskie. Szybkie i bezpłatne złącza Internetowe zaczęły być doprowadzane już w tym roku. Do końca 2018 roku darmowy szybki Internet ma otrzymać niemal 1500 szkół, a do końca 2019 roku nawet 20 000 szkół. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma łączyć wszystkie placówki.

Chodzi przede wszystkim o to, by każdemu dać takie same szanse na rozwój. Osoby zamieszkałe w miejscowościach pozbawionych dostępu do Internetu mają często problem z nauczeniem się obsługi komputera. 

Internet dla każdego
Wszystko wskazuje na to, że na programie zyskają nie tylko szkoły, ale i zwykli obywatele. Infrastruktura światłowodowa ma być zbudowana w całej Polsce. Z położonej już sieci szkieletowej będą mogli skorzystać komercyjni operatorzy, którzy  wygrają konkurs na obsługę sieci internetowej w danym regionie. 

Komentarze