ING Bank Śląski został partnerem City By Bike. Dzięki temu, w Katowicach powstały dwie nowe stacje rowerowe, z których na codzień korzystać mogą mieszkańcy. Instytucja podkreśla, że wspiera działalności związane z ochroną środowisko.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.06.2018
Udostępnij:

Rozwijanie świadomości proekologicznej i wspieranie projektów dotyczących ochrony środowiska naturalnego, to jeden z priorytetów biznesowych Banku ING. W oficjalnym komunikacie instytucji wyczytać można, że w oparciu o Deklarację Ekologiczną, projekty dotykające głównie problem dbania o środowisko naturalne są dla banku bardzo ważne. 


źródło grafiki: ING

Czym jest City By Bike?

City By Bike jest najbardziej rozwiniętym systemem rowerowym w województwie Śląskim. Rowerami zarządza Nextbike Polska – międzypaństwowa firma, która z dnia na dzień zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Wypożyczenie roweru w systemie City By Bike jest bardzo proste. Wystarczy jedynie telefon komórkowy i zarejestrowane w systemie Nextbike konto

Jak wypożyczyć rower

Wypożyczenie roweru z terminala jest bardzo proste, lecz musi być poprzedzone rejestracją konta. Wystarczy: 

1. Pobrać aplikację na telefon komórkowy.
2. Zarejestrować się wpisując wymagane dane oraz zaakceptować regulamin.
3. Wnieść opłatę inicjalną w wysokości minimum 10 złotych.

Od tej pory można korzystać z rowerów Nextbike Polska każdego dnia, o każdej porze.

Aby wypożyczyć rower, należy:

1. Będąc przy terminalu nacisnąć „wypożycz” w otwartej aplikacji systemu rowerowego.
2. Podać numer telefonu oraz kod PIN. 
3. Postępować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie i odebrać wypożyczony rower.

Po wszystkich krokach rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli pojazd będzie zabezpieczniony linką, należy go odblokować wykorzystując otrzymany w aplikacji kod.


źródło grafiki: https://citybybike.pl/jak-to-dziala/

Pracownicy ING

Pracownicy instytucji od dawna mają do swoje dyspozycji specjalnie przygotowane, pomarańczowe rowery ING. Bank posiada także cztery w pełni elektryczne samochody Nissan Leaf, wykorzystywane na co dzień w Łodzi i Katowicach. Pracownicy banku mogą poruszać się także skuterami elektrycznymi, które dostarcza im firma Jeden Ślad. 

ING Bank Śląski

Pod koniec ubiegłego roku Klienci ING Bank Śląskiego mieli otwartych łącznie 7 134 000 kont. Wypracowany zysk netto na koniec czwartego kwartału wynosił 366 800 000 złotych. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.
 

Komentarze