Zaprezentowany we wrześniu zeszłego roku flagowiec od Apple, iPhone X, miał być najlepszym smartfonem na rynku. Wszystko jednak wskazuje na to, że ze względu na niezadowalające wyniki sprzedażowe, telefon ma zostać wycofany z produkcji jeszcze przed zaprezentowaniem nowych urządzeń.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.01.2018
Udostępnij:

iPhone X był punktem kulminacyjnym wrześniowej konferencji giganta z Cupertino. Zaskakujące technologie zastosowane w telefonie miały sprawić, że żaden inny nie będzie mógł się z nim równać. W miejsce czytnika linii papilarnych pojawił się Face ID. Plotki głoszą, że przed połową roku produkcja iPhone X ma się zakończyć.

Niespełnione oczekiwania
 

Według opinii, po premierze iPhone'a X i iPhone'a 8 przyszedł zawód. Nie nastąpiła rewolucja sprzedażowa po wprowadzeniu nowych telefonów. Obecnie statystyki pokazują, że najchętniej kupowanym telefonem Apple’a jest wersja 7 z 2016 roku.

Sytuacja, w której znalazł się producent nie jest ciekawa. Apple zastanawia się nad wycofaniem modelu jubileuszowego jeszcze przed zaprezentowaniem nowych smartfonów, które notabene wizualnie będą opierały się na modelu X. W sprzedaży mają zostać wersje 8 i 8 Plus

Analitycy jednogłośnie twierdzą, że rynek chiński zawiódł najbardziej, ponieważ iPhone X nie spotkał się tam ze zbyt ciepłym przyjęciem.
 

Komentarze