Według Jacoba Pouncey’a, analityka do spraw kryptowalut, nowym liderem na rynku wirtualnych pieniędzy w bieżącym roku może okazać się „ethereum”. Ekspert twierdzi, że rok 2018 będzie wielkim testem branży.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.01.2018
Udostępnij:

Bitcoin wciąż traci na wartości. Pracownik Saxo Banku twierdzi, że pod względem całego rynku kryptowalut, waluta wprowadzona w 2009 „osiągnęła rekordowe minimum”. Świadczy to o umocnieniu się pozostałych typów wirtualnych pieniędzy.

Pouncey wykazuje, że żadne produkty nie są generowane poprzez ciągłe prowadzanie altcoinów. Tworzą się jedynie plany działania i dołączone do nich dokumentacje techniczne. Ich wykorzystanie ogranicza się do poziomu gier i hazardu oraz ubezpieczenia i opieki medycznej. Analityk twierdzi dalej, że pierwszy kwartał bieżącego roku ma przynieść jeszcze większą ilość projektów tego rodzaju, z których podobno każdy ma być rewolucją.

Niepewność Bitcoin'a

Rok 2018 jest dla Bitcoina bardzo niepewny – uważa ekspert z Saxo Banku. Jak twierdzi, najpopularniejszy pieniądz wirtualny albo zdominuje kapitalizację rynkową, albo zostanie przyćmiony przez pozostałe kryptowaluty. Analityk sądzi też, że większość obecnych kryptowalut poniesie porażkę.

Pozycja ethereum

Inwestujący w kryptowaluty już teraz powinni zastanawiać się, które z nich mogą przetrwać. Ekspert z duńskiego banku pewnie wskazuje na ethereum, ponieważ jego pozycja była silna na poziomie 300 dolarów, a po czterokrotnym wzroście wygląda jeszcze bardziej obiecująco.


 

Komentarze