zadluzenia.com
zamknij

Jak wygląda statystyczny Dłużnik

Spółka windykacyjna GetBack sprawdziła sylwetkę przeciętnego Dłużnika. Według jej badań, dłużnicy jedną trzecią swoich wydatków przeznaczają na wypoczynek, przyjemności i rekreację.

 

Na początek garść informacji o statystycznym profilu Dłużnika:

 

  • 57% z nich to mężczyźni
  • 54% żyje w małżeństwie lub stałym związku
  • 78% z nich mieszka w miastach
  • 49% wykonuje zawód robotnika

 

 

 

 

 

 

 

Co mówią Dłużnicy

 

Według badań, jako powód braku spłaty swojego zadłużenia, Dłużnicy najczęściej wskazują, że „nie stać ich na spłatę długu”.

 

A jak żyją

 

GetBack przyjrzał się też wydatkom statystycznego Dłużnika. 60% z nich posiada w domu Internet, 90% ma telefon komórkowy. Aż 31% miesięcznych wydatków przeznaczane jest na wypoczynek, przyjemności i rekreację (koncerty, kino). 10% na używki (głównie piwo i papierosy). 25% osób zadłużonych korzysta z pomocy socjalnej.

 

Od kogo pożyczają zadłużeni

 

Dłużnicy najczęściej pożyczają z banków (74%), osób prywatnych (66%) oraz pożyczek chwilówek (43%). Potwierdzają to również nasze własne badania i statystyki wybieranych produktów z naszego rankingu:

https://www.zadluzenia.com/artykul/405,kredyt-dla-zadluzonych/

 

Jak wyjaśnia Paweł Trybuchowski, wiceprezes GetBack: „Wielu dłużników to faktycznie ludzie żyjący skromnie, którym po prostu nie poszczęściło się w życiu. Jednak u znaczącej części populacji wyraźnie widać nie tyle skrajną biedę, ile brak kultury systematycznego oszczędzania. Badania wykazują, że dłużnicy potrafią wygospodarować pieniądze na produkty lub usługi, które nie są konieczne do przeżycia, a równocześnie mają problem ze spłatą zalegających długów, nawet w niewielkich kwotach.”

Skomentuj artykuł
captcha
~zordon

A mnie by ciekawiła jeszcze taka informacja ilu z nich ma mieszkanie na własnoś/ na kredyt a ilu to wieczni tułacze wynajmujący od kogoś   Odpowiedź