zadluzenia.com
zamknij

Każdego dnia wchodzą w życie 4 nowe akty prawne

Międzynarodowa firma Grant Thornton przeprowadziła badanie, które sprawdziło produkcję prawa w Polsce. Jakie wnioski płyną z analiz?

 

 

  • przeczytanie wszystkich nowych ustaw i rozporządzeń zajęło około 2h i 15 minut każdego dnia roboczego w pierwszym półroczu 2018 roku
  • w tym czasie przyjęto 8,7 tys. stron maszynopisu ustaw i rozporządzeń
  • produkcja prawa w Polsce spadła przez 365 dni o 50%

 

Wprowadzanie zmian i nowych regulacji jest istotne, bo w wielu przypadkach część przepisów jest po prostu źle skonstruowana. 

 

Polska jednak produkuje bardzo dużo nowych, prawnych założeń. Tylko przez sześć pierwszych miesięcy w bieżącym roku powstało ich 8,7 tys. 

 

Źródło: http://grantthornton.pl/publikacja/produkcja-prawa-wyraznie-spowalnia/

 

W sytuacji, kiedy przyjmiemy, że takie wyniki się utrzymają to liczba stron aktów prawnych za cały rok 2018 sięgnie 49,96% w porównaniu rok do roku.

 

- W pierwszym półroczu 2018 r. na przeczytanie wszystkich nowych ustaw i rozporządzeń trzeba było poświęcić około 2 godziny i 15 minut każdego dnia roboczego (przy konserwatywnym założeniu, że na jedną stronę potrzeba średnio 2 minut). Dziennik ustaw opublikował w I półroczu 2018 roku 808 aktów prawnych. Oznacza to, że obecnie każdego dnia wchodzą w życie średnio cztery nowe akty prawne najwyższego urzędu - argumentują eksperci.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY