zadluzenia.com
zamknij

Kierowcy sprawdzą punkty w Internecie

Od kwietnia kierowcy będą mogli sprawdzić swoją liczbę punktów karnych przez Internet. Usługa będzie dostępna na portalu Obywatel.gov.pl. Warunkiem jest posiadanie Profilu Zaufanego. 

 

"Sprawdź punkty karne" jest kolejną usługą (obok “Historii pojazdu” i “Bezpiecznego autobusu”) skierowaną do jeżdżących Polaków. Zmotoryzowanym umożliwi weryfikację swojego stanu punktowego przez Internet.

 

 

Jak sprawdzić punkty ? 

 

1 kwietnia 2017 roku usługa ma zostać udostępniona na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać trzeba posiadać Profil Zaufany, który potwierdza naszą tożsamość w zdalnych kontaktach z urzędami. Dla uzyskania historii pojazdu wystarczy podać jego numer rejestracyjny. Wniosek o Profil można złożyć zdalnie przez Internet, ale potwierdzenie danych wymaga naszej osobistej wizyty w urzędzie. 

 

Jeśli już posiadamy Profil Zaufany, to po prostu dostaniemy dodatkową możliwość dostępu do informacji o swoich punktach karnych. 

 

Informacje jak w mandacie

 

Igor Ryciak z Centralnego Ośrodka Informatyki, wyjaśnia, że kierowcy, którzy postanowią skorzystać z nowej e-usługi, sprawdzą:


- sumę punktów karnych 
- datę popełnienia wykroczenia
- informacje o pojeździe
- miejsce popełnienia wykroczenia
- dane kierowcy 
- informację o liczbie punktów tymczasowych.

 

Wymienione dane są identyczne jak te, które wypełnia policjant w trakcie nakładania mandatu.  

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY