Jak zalogować się do Banku Millennium? Nowe zasady logowania

Jak zalogować się do Banku Millennium? Nowe zasady logowania

author
Dominika Sobieraj
13 sierpnia 2019

Ważne zmiany w logowaniu do Banku Millennium. 14 września 2019 wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2, która wymusza na bankach dwuetapowy proces weryfikacji Klienta w czasie logowania się do bankowości internetowej. Sprawdzamy krok po kroku, jak zalogować się na konto w Banku Millennium – zobacz wszystkie zmiany.

PSD2 a logowanie do Banku Millennium

14 września 2019 zacznie obowiązywać dyrektywa o usługach płatniczych PSD2 (Payment Services Directive 2), której jednym z celów jest zwiększenie bezpieczeństwa systemu płatności. W znaczący sposób zmieni ona zasady logowania się do bankowości internetowej wszystkich banków, także Banku Millennium.

Zmiany w sposobie logowania dotyczą zarówno bankowości elektronicznej, jak i mobilnej w Banku Millennium.

źródło grafiki: https://www.mbank.pl/psd2/strona-glowna/

Najważniejsza zmiana to wprowadzenie silnego uwierzytelniania, czyli dwuetapowego procesu weryfikacji tożsamości Klienta w czasie logowania. Jak wygląda to w praktyce?

Bank Millennium – logowanie

Żeby zalogować się do konta internetowego w Banku Millennium, będziemy potrzebowali:

1) loginu składającego się z ośmiu cyfr lub nazwy własnej (bez zmian);

2) hasła dostępu (bez zmian);

3) telefonu komórkowego (nowość).

Telefon będzie wymagany w związku z silnym uwierzytelnieniem. W czasie logowanie zostaniemy bowiem poproszeni o wprowadzenie hasła SMS lub autoryzacji w aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Uwaga! Obecny sposób logowania ważny jest jedynie do dnia 13 września 2019 roku. Dzień później (14.09.2019) w życie wchodzi dyrektywa PSD2 nakazująca wszystkim bankom w Polsce zastosowanie silnej weryfikacji osoby logującej się do konta bankowego

Logowanie w Banku Millennium – krok po kroku

1. Wchodzimy na stronę główną Banku Millennium: https://www.bankmillennium.pl/# i klikamy w przycisk “Zaloguj” (prawy górny róg strony). Możemy również bezpośrednio przejść na stronę https://www.bankmillennium.pl/osobiste2/Retail/Login/MulticodeRequest.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa nie korzystamy z żadnych linków na zewnętrznych stronach (niezwiązanych z bankiem) lub przesłanych SMS-em.


2. Logujemy się poprzez wpisanie MilleKodu.


3. Wpisujemy swoje hasło dostępu do bankowości internetowej.


Silne uwierzytelnienie – Bank Millennium

Już teraz wiadomo, że silne uwierzytelnienie (SCA, ang. Strong Customer Authentication) w Banku Millennium będzie polegało na:

2. logowaniu dwuetapowym (dodatkowa autoryzacja wykonywana będzie w aplikacji mobilnej),

3. konieczności potwierdzania niektórych czynności dodatkowym narzędziem autoryzacji.

Dodatkową zmianą będzie także konieczność potwierdzania niektórych transakcji zbliżeniowych kodem PIN – więcej na ten temat przeczytasz w artykule Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN. Nowe limity.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/logowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Marek Piasecki
Marek Piasecki
2021-01-11 21:16:05

To jak nie chce korzystać z aplikacji mobilnej to nie zaloguję sie do swojego konta przez komputer? To jest całkowita inwigilacja !

2020-11-14 02:03:05

Otóż NIE, dodatkowe wymaganie potwierdzenia logowania SMS-em jest absolutnie nie "wymuszane" czy też wymagane przez European Union. Koresponduję w tej sprawie (potwierdzania SMS-em) z UE Directorate General for Financial Stability Services and Capital Markets Union. Poniżej jedna z odpowiedzi odnośnie PSD2-2015/2366/EU. Dyrektywa ta wymaga przynajmniej dwustopniowego logowania. Millenium wprowadziło od początku trzy stopniowe logowanie: MilleKod, hasło no.1 (ośmio cyfrowe) i hasło no.2 dwu cyfrowe generowane przypadkowo na przykład z numer PESEL. Podstawowe pytanie co maja zrobić klienci którzy nie posiadają komórki, ale powinni mieć dostęp z komputera bankowego lub domowego. Wymaganie logowania SMS-ami jest mylną interpretacja Unijnych wytycznych PSD2. Mógłbym, przytoczyć kilka zasadniczych przykładów kiedy próg zabezpieczenia ryzyka "włamania" przez osoby trzecie jest wręcz obniżony w przypadku komórkowych SMS-ów. Poniżej jeden z paragrafów z korespondencji z EU Dyrektoriatem Generalnym dla Stabilności Europejskich Serwisów Finansowych. Contrary to what is stated in your enquiry, PSD2 does not mandate the obligatory use of SMS one-time-passwords for accessing online banking platforms. It rather requires that banks put in place authentication solutions which are based on at least two out of three authentication factors (i.e. ‘possession’ or something we own, ‘knowledge’ or something we know and ‘inherence’ or something we are such as biometrics) when users do banking online or initiate an electronic payment.

Podobne artykuły

Duża popularność Kantoru PKO BP
Wpisy
author
Patryk Byczek
04 października 2018

Duża popularność Kantoru PKO BP

Banku Millennium doceniony w raporcie FOB
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 maja 2021

Banku Millennium doceniony w raporcie FOB

Alior Bank w Sosnowcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2019

Alior Bank w Sosnowcu

TAKTO Finanse – opinie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
25 lutego 2019

TAKTO Finanse – opinie

PKO BP w Nowym Mieście nad Pilicą
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 października 2019

PKO BP w Nowym Mieście nad Pilicą

Zasiłek opiekuńczy 2020
Świadczenia socjalne
author
Halszka Gronek
18 lutego 2020

Zasiłek opiekuńczy 2020

Porównaj