Bank Pekao SA ma bardzo duży powód do dumy. Według statystyk, w zaledwie 100 dni po ogłoszeniu informacji o Koncie Przekorzystnym, które skierowane było do uczniów i studentów do 26 roku życia oraz starszych osób, otworzonych zostało aż 100 000 rachunków tego typu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 24.05.2018
Udostępnij:

Grupa nie chce jednak spocząć na laurach i już ruszyła z kolejną akcją promocyjną, która także dotyczy Konta Przekorzystnego. W tym przypadku mowa jest o walorach konta, które bardzo dobrze sprawdza się podczas wakacji za granicą. Główną rolę w reklamach odgrywa karta wielowalutowa.

Konto Przekorzystne

Konto skierowane jest do osób w każdym wieku, lecz to głównie od tego parametru zależą opłaty za prowadzenie konta, czy też ich brak. Bank proponuje swoim Klientom:
 

  • 0 złotych za prowadzenie konta, jeżeli Klient odnotuje wpływy na minimum 500 złotych i wykona jedną transakcję kartą (osoby poniżej 26 roku życia prowadzą konto bezpłatnie),

  • dwie bezpłatne wypłaty w krajowych obcych bankomatach, jeżeli spełniony został warunek o bezpłatności konta (osoby poniżej 26 roku życia wypłacają pieniądze ze wszystkich bankomatów za darmo),

  • bezpłatne wypłacanie pieniędzy z bankomatów za granicą, jeżeli spełniony został warunek o bezpłatności konta (osoby poniżej 26 roku życia wypłacają pieniądze ze wszystkich zagranicznych bankomatów za darmo).

Jak działa Karta Wielowalutowa
 

Bezpłatnie dołączana do Konta Przekorzystnego Karta Wielowalutowa MasterCard daje możliwość wygodnego płacenia zarówno w polskiej, jak i zagranicznej walucie. Karta pozwala na płacenie nią bez przewalutowania z bezpłatnych kont walutowych oraz na darmowe wypłacanie gotówki z bankomatów za granicą.
 

Jak informuje bank, płacąc Kartą Wielowalutową poza granicami naszego kraju, Klient jest w stanie oszczędzić minimum kilkadziesiąt złotych. Karta rozpoznaje następujące waluty:
 

  • złotówki,

  • euro,

  • dolary amerykańskie,

  • funty brytyjskie,

  • franki szwajcarskie.

Jeżeli osoba posiadająca Kartę Wielowalutową zrobi zakupy w kraju, gdzie obowiązująca walutą jest na przykład euro, to z rachunku wielowalutowego zostaną pobrane właśnie te środki. To samo dzieje się z każdą walutą, którą rozpozna karta. W przypadku, gdy zakupy zostaną zrobione w kraju, w którym waluta jest inna niż te, które są przypisane do karty, każda płatność zostanie automatycznie przewalutowana z rachunku złotówkowego. Takie transakcje nie podlegają prowizji oraz obliczane są według sprzyjających kursów MasterCard. Klient nie zaskoczy się także jakimikolwiek dodatkowym, ukrytymi opłatami. Do Konta Przekorzystnego dołączana jest także możliwość logowania się do aplikacji PeoPay, którą także można płacić w wielu walutach.

Bank Pekao SA

Bank został założony w 1929 roku, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów.
 

Komentarze