Klienci firmowi Pekao z płatnościami Google Pay

Klienci firmowi Pekao z płatnościami Google Pay

author
Patryk Byczek
07 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że oprócz Klientów indywidualnych także Klienci firmowi mogą korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Bank zdecydował się na nowe wdrożenie, ponieważ coraz więcej Polaków korzysta z metody płatności, którą są płatności telefonem. Sprawdzamy szczegóły.

Polacy z Google Pay korzystają robiąc zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie oraz aplikacjach instalowanych na urządzeniach mobilnych. Nową funkcjonalność wykorzystają Klienci posiadający karty firmowe Mastercard oraz debetowe karty Visa Business.

Płatności zbliżeniowe coraz popularniejsze

Dane pokazują, że płatności zbliżeniowe regularnie stają się coraz bardziej popularne. Z tego rodzaju płatności korzysta się 20 razy częściej niż jakikolwiek inne dokonywane kartą. To właśnie dlatego Bank Pekao postanowił udostępnić swoim Klientom firmowym kolejną metodę płatności mobilnych – Google Pay. Skorzystają z niej osoby posiadające kartę Mastercard oraz debetową kartę Visa Business.

Karta staje się wirtualnym narzędziem płatniczym – nie potrzebujemy mieć przy sobie plastikowej karty, żeby zrobić zakupy lub wypłacić gotówkę. Klienci  firmowi  Banku Pekao  mają już możliwość dokonywania płatności przy użyciu Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit  Pay, a teraz udostępniliśmy kolejną nowoczesną metodę płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay.

mówił cytowany w komunikacie  Tomasz Nowakowski, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Google Pay w Pekao

Płatności mobilne Google Pay pozwalają na dokonywanie płatności na całym świecie. Dzięki temu, że Pekao udostępnił swoim Klientom firmowym nową funkcjonalność, Użytkownicy kart debetowych i kredytowych Mastercard oraz debetowej karty Visa Business w bardzo szybki sposób mogą zapłącić zbliżeniowe za zakupy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.
Aby skorzystać z Google Pay będąc Klientem firmowym, należy dodać firmową kartę bezpośrednio w aplikacji Google Pay, uzupełniając w formularzu jej dane oraz na końcu potwierdzić aktywację karty w Google Pay poprzez wpisanie kodu weryfikacyjnego, który Klient otrzyma w wiadomości SMS.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/691587/platnosci-google-pay-dla-klientow-firmowych-banku-pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe w Ostrowie Wielkopolskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Ostrowie Wielkopolskim

Inbank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
04 kwietnia 2023

Inbank kontakt infolinia

Pożyczka w Alior Bank na 0% ?
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
30 listopada 2015

Pożyczka w Alior Bank na 0% ?

Promocja: „Aktywni z bankiem BGŻ BNP Paribas”
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
16 września 2018

Promocja: „Aktywni z bankiem BGŻ BNP Paribas”

Kredyt samochodowy Płock
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
06 listopada 2017

Kredyt samochodowy Płock

Jak złożyć reklamację w Banku Millenium?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
09 czerwca 2023

Jak złożyć reklamację w Banku Millenium?

Porównaj