zadluzenia.com
zamknij

Komornicy w walce z przemocą kobiet

Potrzebujesz pomocy, bo twój były partner nie płaci alimentów? Już jutro możesz skorzystać z darmowego wsparcia w wybranych siedzibach izb i kancelarii komorniczych w całej Polsce. 

 

 

“16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć” to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute. Poświęcona jest wspieraniu i koordynacji pracy, mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi aktywnie zaangażowała się w projekt.

 

W środę, 7 grudnia, w wybranych siedzibach izb i kancelarii komorniczych w Polsce zostaną zorganizowane dyżury, w trakcie których specjaliści będą udzielać informacji w ramach walki z przemocą ekonomiczną. Polega ona między innymi na niepłaceniu alimentów. 


Całkowicie darmowa akcja skierowana jest przede wszystkim do kobiet. Ma na celu uświadomienie możliwości egzekwowania należnych im środków finansowych. 


Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w 2010 roku to kobiety stanowiły 70% ofiar przemocy ekonomicznej. Sprawcami w 68% byli natomiast mężczyźni. W 2014 roku odsetek osób, które miały do czynienia z przemocą ekonomiczną wynosił 4,3% (w 2010 roku – 8,8%). Stosowanie przemocy ekonomicznej deklarowało 4,2% mężczyzn, a w 2010 roku – 5,6%.

 

Osoby, zainteresowane uzyskaniem przydatnych informacji będą mogły też zadzwonić na infolinię i porozmawiać ze specjalistą.


Numer infolinii:  (22) 299 87 77

 

Lista kancelarii: http://www.komornik.pl/wp-content/uploads/2016/12/16-Dni-DY%C5%BBUR.pdf

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY