12 miesięcy darmowego korzystania z terminali - taką ofertę Bank Pekao skieruje do firm, które jeszcze nigdy nie akceptowały kart płatniczych. Wszystko dzięki przystąpieniu do programu - “Polska Bezgotówkowa". Czym jest ten projekt?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 06.03.2018
Udostępnij:

Źródło: http://polskabezgotowkowa.pl/

O Programie

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego “Polska Bezgotówkowa” jest to wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych w Polsce. Mowa tu o wydawcach kart, agentach rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Kim są uczestnicy Programu? To wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi, a także organizacje płatnicze. 

Celem Programu jest zniesienie kosztów dla przedsiębiorców w zakresie instalacji terminala płatniczego, a także kosztów jego użytkowania przez pierwszy rok od momentu zainstalowania.

Kto może przystąpić do Programu ?

Adresatami są głównie małe i średnie firmy, które w trakcie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. 

Każdy, kto jest zainteresowany otrzymaniem terminala w ramach projektu, musi spełniać odpowiednie kryteria:

– Przedsiębiorca nie przyjmował płatności bezgotówkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy (nie posiadał umowy z agentem rozliczeniowym).

– Do programu mogą przystąpić sieci handlowo-usługowe, które obejmują mniej niż 5 placówek lub franczyzobiorcy działający w ramach franczyz obejmujących maksymalnie niż 5 placówek.

– Przedsiębiorca nie jest operatorem automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych, czyli biletomatów, parkomatów czy bankomatów.

– Przedsiębiorca może otrzymać do 3 terminali do obsługi płatności bezgotówkowych – dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

– Przedsiębiorca zobowiąże się, że nie będzie stosował opłat surcharge – dodatkowych opłat od klientów płacących kartami.

– Przedsiębiorca zobowiąże się do oznakowania swojej placówki handlowo-usługowej naklejkami z logo organizacji płatniczych oraz logo Polska Bezgotówkowa.

– Przedsiębiorca może przystąpić do Programu tylko jeden raz w trakcie jego trwania.

O ile przedsiębiorca spełnia wszystkie kryteria, to powinien wybrać agenta rozliczeniowego, który uczestniczy w Programie i podpisać z nim umowę na minimum rok. 

Do Programu mogą przystąpić agenci rozliczniowi z całej UE, którzy prowadzą działalność nad Wisłą. Chcąc zgłosić swój udział, należy wysłać wiadomość na adres e-mail: [email protected]

Benefity dla przedsiębiorców

Podstawową korzyścią jest brak kosztów za obsługę terminala. Między innymi za kwotę stałą, która jest wypłacana jednorazowo agentowi rozliczeniowemu. To zwrot za koszt instalacji terminala płatniczego, który zależy od jego rodzaju. Kolejnym kosztem, a raczej jego brakiem, jest obciążenie za uruchomienie obsługi płatności bezgotówkowych oraz koszty prowizji na poziomie 1% od transakcji do wysokości 6 tys. zł obrotu rocznie na zainstalowany terminal. Kwota zmienna, czyli ta wypłacana agentowi rozliczeniowemu, zależna od kwoty transakcji dokonywanych u przedsiębiorcy uczestniczącego w Programie, wypłacana kwartalnie za narastające obroty zrealizowane powyżej 6 tys. zł (ale mniejsze niż 100 tys. zł rocznie na jeden terminal) również jest pokrywana.

Bank Pekao przystąpił do Programu 

W komunikacie prasowym Bank Pekao poinformował, że przystąpił do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego "Polska Bezgotówkowa". Z powodu takiej decyzji, wszyscy przedsiębiorcy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie akceptowali kart, będą mogli otrzymać terminal zupełnie bezpłatnie. 

Bank Pekao SA od lat wspiera rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Robimy to dwutorowo. Z jednej strony rozwijając sieć akceptacji kart, udostępniając terminale w tysiącach sklepów, łącznie z największą siecią detaliczną w kraju, czy angażując się w inicjatywy wspierające obrót bezgotówkowy takie jak Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, z drugiej zaś wprowadzamy innowacyjne produkty kartowe oraz płatności mobilne. Chcemy znacząco przyczynić się do rozwoju płatności bezgotówkowych w kraju – wyjaśnia w informacji prasowej dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao Bartosz Zborowski.

Przypominamy, że firmy, które spełniają konkretne wymagania i zdecydują się podpisać umowę z Bankiem, przez cały rok nie poniosą żadnej opłaty za akceptację kart i nie zapłacą za dzierżawę terminali.  

Ciekawostką historyczną jest fakt, że Bank Pekao był pierwszym bankiem, który w latach ’90 wprowadził na rynek karty płatnicze w Polsce.

Komentarze (0)

Apokalipsa sw Jana : i sprawia ze mali i wielcy biedni i bogaci otrzymuja znamie na prawa reke lub czolo a nikt kto niema znamienia besti nie moze nic kupic ani sprzedac zastanowcie sie i doczytajcie!

Was chyba pogielo szatanstwo i niewolnictwo do kwadratu a po karcie chipy do wszczepienia ta droge juz dawno rozpracowano bedzie masowy bunt nie macie prawa tego wprowadzac