zadluzenia.com
zamknij

Kongres Impact fintech'17

Impact fintech’17 to dwudniowy kongres poświęcony przyszłości finansów, na którym wystąpi 150 mówców. Organizatorzy zapowiadają, że kongres przygotuje nas na wyzwania, jakie czekają na polu działalności w branży fintech.

 

 

W grudniu Katowice przeanalizują przyszłość fintechu

 

Kongres Impact fintech'17 rozpocznie się 6 grudnia i potrwa dwa dni. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się wtedy ośrodkiem wizji przyszłości finansów. W programie wydarzenia są między innymi wystąpienia 150 speakerów, sesje spotkań z innowatorami czy prezentacje najlepszych startupów regionu CEE oraz networking. 

 

Organizatorzy przygotowali 10 ścieżek tematycznych, np. o rewolucji bankowej, systemach płatności, bezpieczeństwie teleinformatycznym oraz inwestycjach. 

 

Źródło: impactfintech17.com

 

Thomas Krogh Jensen, prezes Copenhagen FinTech i jeden ze speakerów ścieżki investments, przekonuje, że “nadal w grze o przyszłość fintechu widzimy banki, ale zarazem powstawać będą nowe, niezależne metody współpracy w ramach ekosystemu finansowego. Będziemy iść w kierunku bardziej otwartych platform i bankowości jako usługi.”

 

Także Tal Sharon, współzałożyciel Fintech-Aviv, twierdzi, że ten segment nowej ekonomii ma przed sobą mocne perspektywy. Uważa go za wielki trend a nie modę. Tal Sharon, na kongresie Impact pokaże przyszłość fintechu opartą o dwa główne nurty: alternatywne, pozabankowe metody transferów pieniężnych oraz pożyczek. Sharon stwierdza, że bankowe platformy inwestycyjne napędzane technologią a przynoszące wyższe stopy zwrotu, to tylko chwilowy strzał. 

 

- Millenialsi wkrótce przerzucą się na nowe, ciekawsze aplikacje, zostawiając banki rodzicom. Podobnie z pożyczkami, które wyemigrują na platformy typu P2P –  zapowiada.

 

Warszawa w ekstraklasie fintechu ?

 

Eksperci zauważają, że nadal nieodkrytym, fintechowym trendem ma być Europa. W tym także nasz polski akcent - Warszawa.  

 

- Europejski rynek venture capital dojrzewa, nie brakuje już funduszy, z którymi kooperujemy już po raz drugi lub trzeci. Spójrzmy na mapę europejskich unicornów. Niegdyś wszyscy wskazywali Skype'a, dziś takich firm jest już kilkadziesiąt – tłumaczy Patric Gresko, szef pionu inwestycji w innowacje i technologie w European Investment Fund, który niedawno wyłożył 15 mln euro na wsparcie krakowskiego funduszu Innovation Nest II.


Jak wziąć udział w Kongresie ?

 

Na bezpłatne wejściówki mogą liczyć akademicy, przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, mediów, startupów i społeczności startupowej.

 

Dla innych podmiotów rejestracja możliwa jest na stronie:  https://pass.impactcee.com/pl/c/1017WP03PL

 

Źródło: impactfintech17.com

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY