Impact fintech’17 to dwudniowy kongres poświęcony przyszłości finansów, na którym wystąpi 150 mówców. Organizatorzy zapowiadają, że kongres przygotuje nas na wyzwania, jakie czekają na polu działalności w branży fintech.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 23.10.2017
Udostępnij:

W grudniu Katowice przeanalizują przyszłość fintechu

Kongres Impact fintech'17 rozpocznie się 6 grudnia i potrwa dwa dni. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się wtedy ośrodkiem wizji przyszłości finansów. W programie wydarzenia są między innymi wystąpienia 150 speakerów, sesje spotkań z innowatorami czy prezentacje najlepszych startupów regionu CEE oraz networking. 

Organizatorzy przygotowali 10 ścieżek tematycznych, np. o rewolucji bankowej, systemach płatności, bezpieczeństwie teleinformatycznym oraz inwestycjach. 

Źródło: impactfintech17.com

Thomas Krogh Jensen, prezes Copenhagen FinTech i jeden ze speakerów ścieżki investments, przekonuje, że “nadal w grze o przyszłość fintechu widzimy banki, ale zarazem powstawać będą nowe, niezależne metody współpracy w ramach ekosystemu finansowego. Będziemy iść w kierunku bardziej otwartych platform i bankowości jako usługi.”

Także Tal Sharon, współzałożyciel Fintech-Aviv, twierdzi, że ten segment nowej ekonomii ma przed sobą mocne perspektywy. Uważa go za wielki trend a nie modę. Tal Sharon, na kongresie Impact pokaże przyszłość fintechu opartą o dwa główne nurty: alternatywne, pozabankowe metody transferów pieniężnych oraz pożyczek. Sharon stwierdza, że bankowe platformy inwestycyjne napędzane technologią a przynoszące wyższe stopy zwrotu, to tylko chwilowy strzał. 

Millenialsi wkrótce przerzucą się na nowe, ciekawsze aplikacje, zostawiając banki rodzicom. Podobnie z pożyczkami, które wyemigrują na platformy typu P2P –  zapowiada.

Warszawa w ekstraklasie fintechu ?

Eksperci zauważają, że nadal nieodkrytym, fintechowym trendem ma być Europa. W tym także nasz polski akcent – Warszawa.  

Europejski rynek venture capital dojrzewa, nie brakuje już funduszy, z którymi kooperujemy już po raz drugi lub trzeci. Spójrzmy na mapę europejskich unicornów. Niegdyś wszyscy wskazywali Skype'a, dziś takich firm jest już kilkadziesiąt – tłumaczy Patric Gresko, szef pionu inwestycji w innowacje i technologie w European Investment Fund, który niedawno wyłożył 15 mln euro na wsparcie krakowskiego funduszu Innovation Nest II.

Jak wziąć udział w Kongresie ?

Na bezpłatne wejściówki mogą liczyć akademicy, przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, mediów, startupów i społeczności startupowej.

Dla innych podmiotów rejestracja możliwa jest na stronie:  https://pass.impactcee.com/pl/c/1017WP03PL

Źródło: impactfintech17.com

Komentarze