Kongres Impact fintech’17

Kongres Impact fintech’17

author
Aneta Jankowska
23 października 2017
Impact fintech’17 to dwudniowy kongres poświęcony przyszłości finansów, na którym wystąpi 150 mówców. Organizatorzy zapowiadają, że kongres przygotuje nas na wyzwania, jakie czekają na polu działalności w branży fintech.

W grudniu Katowice przeanalizują przyszłość fintechu

Kongres Impact fintech'17 rozpocznie się 6 grudnia i potrwa dwa dni. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się wtedy ośrodkiem wizji przyszłości finansów. W programie wydarzenia są między innymi wystąpienia 150 speakerów, sesje spotkań z innowatorami czy prezentacje najlepszych startupów regionu CEE oraz networking. 

Organizatorzy przygotowali 10 ścieżek tematycznych, np. o rewolucji bankowej, systemach płatności, bezpieczeństwie teleinformatycznym oraz inwestycjach. 

Źródło: impactfintech17.com

Thomas Krogh Jensen, prezes Copenhagen FinTech i jeden ze speakerów ścieżki investments, przekonuje, że “nadal w grze o przyszłość fintechu widzimy banki, ale zarazem powstawać będą nowe, niezależne metody współpracy w ramach ekosystemu finansowego. Będziemy iść w kierunku bardziej otwartych platform i bankowości jako usługi.”

Także Tal Sharon, współzałożyciel Fintech-Aviv, twierdzi, że ten segment nowej ekonomii ma przed sobą mocne perspektywy. Uważa go za wielki trend a nie modę. Tal Sharon, na kongresie Impact pokaże przyszłość fintechu opartą o dwa główne nurty: alternatywne, pozabankowe metody transferów pieniężnych oraz pożyczek. Sharon stwierdza, że bankowe platformy inwestycyjne napędzane technologią a przynoszące wyższe stopy zwrotu, to tylko chwilowy strzał. 

Millenialsi wkrótce przerzucą się na nowe, ciekawsze aplikacje, zostawiając banki rodzicom. Podobnie z pożyczkami, które wyemigrują na platformy typu P2P –  zapowiada.

Warszawa w ekstraklasie fintechu ?

Eksperci zauważają, że nadal nieodkrytym, fintechowym trendem ma być Europa. W tym także nasz polski akcent – Warszawa.  

Europejski rynek venture capital dojrzewa, nie brakuje już funduszy, z którymi kooperujemy już po raz drugi lub trzeci. Spójrzmy na mapę europejskich unicornów. Niegdyś wszyscy wskazywali Skype'a, dziś takich firm jest już kilkadziesiąt – tłumaczy Patric Gresko, szef pionu inwestycji w innowacje i technologie w European Investment Fund, który niedawno wyłożył 15 mln euro na wsparcie krakowskiego funduszu Innovation Nest II.

Jak wziąć udział w Kongresie ?

Na bezpłatne wejściówki mogą liczyć akademicy, przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, mediów, startupów i społeczności startupowej.

Dla innych podmiotów rejestracja możliwa jest na stronie:  https://pass.impactcee.com/pl/c/1017WP03PL

Źródło: impactfintech17.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Unia Europejska dofinansuje e-zdrowie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 czerwca 2019

Unia Europejska dofinansuje e-zdrowie

Kredyt gotówkowy Rabka-Zdrój
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Rabka-Zdrój

Oszustwo na SMS z niedopłatą podatku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 lutego 2020

Oszustwo na SMS z niedopłatą podatku

Santander Consumer Bank Mińsk Mazowiecki
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
13 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Mińsk Mazowiecki

Ile zarabia maszynista?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
22 grudnia 2019

Ile zarabia maszynista?

Ile zarabia ceramik?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
13 sierpnia 2019

Ile zarabia ceramik?

Porównaj