zadluzenia.com
zamknij

Koniec Monedo Pay w Polsce

Za dwa miesiące Monedo Pay zamknie swój serwis i karty prepaid. Operator sugeruje dotychczasowym użytkownikom, aby zaczęli korzystać z Mastercard Viabuy. Nie poniosą oni żadnych opłat rejestracyjnych oraz rocznej opłaty za skorzystanie z konta. 
 
W sieci serwis Monedo pojawił się w sierpniu ubiegłego roku i wówczas rozpoczął wydawanie kart przedpłaconych. Sama marka należy do firmy Kredit24, która specjalizuje się w kredytach konsumenckich. 
  
Monedo oferowało system typu PFM. To system, który miał łączyć dane z banków i przedstawiać je na wykresach. Jednak pozyskiwanie informacji przez serwis było nieco kontrowersyjne. Użytkownik musiał podać swój login i hasło do banku, a w jego imieniu logował się automat, który zaciągał dane do systemu. Takich metod (screen scraping) zabroniła bankom KNF.
 
Na dniach Monedo Pay poinformowało oficjalnie, że na koniec września zamyka swój serwis. Serwis proponuje swoim klientom alternatywę - karty Mastercard Viabuy. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy nie poniosą opłaty rejestracyjnej i rocznej opłaty za skorzystanie z konta. Chcąc skorzystać ze wspomnianej oferty, trzeba wysłać wniosek za pomocą e-maila.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY