zadluzenia.com
zamknij

Kreditech przejmuje Kontomierz

Kreditech Holding, właściciel Kredito24 przejął polską firmę Kontomierz, zajmującą się dostawą usług odczytu kont bankowych. Wartość transakcji to siedmiocyfrowa kwota.

 

Przejęcie Kontomierza ma wzmocnić pozycję Kreditech Holding zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku mikropożyczek. Udzielając pożyczek przez Internet, Kreditech korzysta z własnej technologii Big Data. Na czym to polega ?

 

System w ciągu kilku sekund automatycznie bada 15 000 różnych zmiennych i na tej podstawie dokonywana jest identyfikacja, weryfikacja Klienta i wypłata pożyczki. Przejęcie Kontomierza udoskonali proces weryfikacji pożyczkobiorcy, a co więcej - dodatkowo pomoże Klientowi w kontroli własnego budżetu i zaciąganych zobowiązań.

 

Technologia Kontomierz pozwala uzyskać unikatowe dane z kont bankowych w rzeczywistym czasie. To sprawia, że nasze międzynarodowe filie będą mogły zapewnić jeszcze lepszą obsługę bankową większej grupie klientów-wyjaśnia Sebastian Diemer, założyciel i dyrektor Grupy Kreditech.– Kontomierz dostarcza światowej klasy narzędzie do zarządzania finansami osobistymi. Stanowi to podstawę do kolejnego etapu naszej strategii budowania osobistych finansów.

 

 

Serwis Kontomierz umożliwia na zautomatyzowany dostęp do rachunków bankowych online, po wcześniejszym wyrażeniu zgody Klienta. Główne korzyści aplikacji to:

 

  • łatwiejsze zaciąganie kredytów poprzez automatyczną ocenę zdolności kredytowej Klienta
  • szybka weryfikacja tożsamości Klienta
  • automatyzacja przy migracji konta.

 

 

 

 

Z perspektywy Kontomierza, przejęcie przez Kreditech to szansa na dalszy rozwój technologiczny i zwiększenie przychodów:

 

Kreditech posiada unikalną technologię punktacji kredytowej Big Data. Jesteśmy teraz częścią jego wizji służenia  miliardom ludzi bez określonej zdolności kredytowej na całym świecie. Połączenie systemu weryfikacji danych przez Kreditech i narzędzia do zarządzania domowym budżetem to idealna platforma do ekspansji międzynarodowej i poprawy rentowności.– mówi Marcin Truszel, założyciel i prezes Kontomierza.

 

Z technologii Kontomierza korzysta ponad 50 banków w Polsce, Rosji, Słowacji, Czechach i Hiszpanii. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~beskid

pomysłowa nazwa bo przecież kątomierz się pisze przez Ą   Odpowiedź

~vengeance

No jest kredytomierz.pl taka porównywarka ofert ale bardzo słąbiutka, praktycznie zero treści na tej stronce   Odpowiedź

~nosa nosa

a jest coś takiego jak kredytomierz?   Odpowiedź

~arnold

7 zer?   Odpowiedź

~trance

Kontomierz? Zapomnaiłem że takie coś w ogóle jeszcze dycha. sto lat temu sie o nich słyszało ale nie wiem, może to nie o tym myśle   Odpowiedź

~swiss

czyli kilka milionów dostali za to. nieżle   Odpowiedź