Kredyt gotówkowy Zero Ciążenia w BZ WBK

Kredyt gotówkowy Zero Ciążenia w BZ WBK

author
Lukasz_Zubrzycki
28 marca 2017
BZ WBK twierdzi, że oprocentowanie jego najnowszego kredytu „jest tak lekkie, że aż ciężko zejść na ziemię”. Sprawdziliśmy, jak jest w rzeczywistości.

24 marca wystartowała nowa kampania reklamowa Banku BZ WBK promująca nowy kredyt gotówkowy. W spotach reklamowych bierze udział między innymi Łukasz Fabiański oraz Rafał Szałajko.

Promocja kredytu „Brak ciążenia” obowiązuje od 20.03.2017 do 19.07.2017. Oferta skierowana jest do osób, które otrzymają pozytywną decyzję kredytową i podpiszą umowę z bankiem.

Kredyt „Zero Ciążenia” jest tak naprawdę kredytem konsolidacyjnym – z jego pomocą możemy spłacić całość lub część naszych dotychczasowych zobowiązań. Przedmiotem konsolidacji mogą być kredyty, pożyczki, limity w koncie osobistym oraz zadłużenia na karcie kredytowej. 

Kredyt "Brak ciążenia" – szczegóły oferty

  • Kwota kredytu: od 1000 do 150 000 zł
  • Spłata: do 10 lat
  • Cel: spłata innych zobowiązań + dowolny cel
  • Możliwość zawieszenia spłaty na 6 miesięcy
  • Kredyt dostępny w placówkach BZ WBK
  • 0% prowizji za kredyt przeznaczony na spłatę innych zobowiązań
  • RRSO od 19,23%

JAK OTRZYMAĆ KREDYT 

Niestety kredyt dostępny jest wyłącznie w placówkach banku BZ WBK. Nie jest to zatem kredyt online. Formularz kontaktowy możemy wprawdzie wypełnić przez Internet, ale wszystkie formalności załatwiamy i tak w oddziale banku.

Kredyt otrzymamy bez zaświadczeń o dochodach – pod warunkiem, że posiadamy konto w BZ WBK. Pozostali Klienci będą musieli udokumentować swoje dochody.

Jeżeli kwota konsolidacji nie przekroczy 30 000 zł – nie jest wymagane zaświadczenie z innych banków o spłacanych zobowiązaniach. Wystarczy jedynie wskazać odpowiednie numery rachunków bankowych w oświadczeniu.

ILE TO KOSZTUJE

„0% – Lekko, bo bez prowizji”. Tym hasłem BZ WBK zachęca do wzięcia nowego kredytu. Bank faktycznie nie weźmie prowizji za udzielenie kredytu, ale wyłącznie od kwoty, którą przeznaczymy na spłatę innych zobowiązań. Za dodatkową gotówkę zapłacimy prowizję w standardowej wysokości. Ostateczna prowizja za udzielenie kredytu jest „średnią ważoną”. Oto przykładowe wyliczenie prowizji:

BZ WBK nie udostępnia kalkulatora kredytowego. Szczegóły dotyczące wysokości raty, prowizji i oprocentowania, poznamy dopiero na infolinii lub w dowolnym oddziale banku.

To co nas interesuje to rzeczywista stopa rocznego oprocentowania, czyli słynne RRSO. W przypadku kredytu „Zero Ciążenia”, RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 19,23%. Czy to dużo ? Konkurencja oferuje tańsze konsolidacje:

T-Mobile Usługi Bankowe – RRSO 9,81%

Credit Agricole – RRSO 9,5%

Alior Bank – RRSO 10,26%

PODSUMOWANIE I OPINIE

Hasło „Nasze oprocentowanie jest tak lekkie, że aż ciężko zejść na ziemię” to udany chwyt marketingowy, który dobrze wpisuje się w kampanię reklamową Banku BZ WBK. Na rynku znajdziemy jednak tańsze kredytu konsolidacyjne. Plus za wysoką kwotę kredytu, długi okres spłaty oraz sporą liczbę placówek. Szkoda, że kredyt nie jest dostępny przez Internet.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Kazimierz

Mam wielkie długi. Oferta waszego banku dla zadłużonych jest bajeczna, ale nie ma ani słowa na temat zdolności kredytowej.

Podobne artykuły

Dodatek za godziny nocne 2019
Bez kategorii
author
Lukasz_Zubrzycki
01 sierpnia 2019

Dodatek za godziny nocne 2019

Biuro Terenowe ZUS we Włoszczowie
Oddziały
author
Lukasz_Zubrzycki
14 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS we Włoszczowie

Bierzemy pożyczkę w Feniko.pl
Pod Lupą
author
Lukasz_Zubrzycki
08 kwietnia 2016

Bierzemy pożyczkę w Feniko.pl

Kod MMC – co to jest?
Bez kategorii
author
Lukasz_Zubrzycki
02 lutego 2019

Kod MMC – co to jest?

Biuro Terenowe ZUS w Nidzicy
Oddziały
author
Lukasz_Zubrzycki
18 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Nidzicy