Kredyt gotówkowy Zero Ciążenia w BZ WBK

Kredyt gotówkowy Zero Ciążenia w BZ WBK

autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
28 marca 2017
BZ WBK twierdzi, że oprocentowanie jego najnowszego kredytu „jest tak lekkie, że aż ciężko zejść na ziemię”. Sprawdziliśmy, jak jest w rzeczywistości.

24 marca wystartowała nowa kampania reklamowa Banku BZ WBK promująca nowy kredyt gotówkowy. W spotach reklamowych bierze udział między innymi Łukasz Fabiański oraz Rafał Szałajko.

Promocja kredytu „Brak ciążenia” obowiązuje od 20.03.2017 do 19.07.2017. Oferta skierowana jest do osób, które otrzymają pozytywną decyzję kredytową i podpiszą umowę z bankiem.

Kredyt „Zero Ciążenia” jest tak naprawdę kredytem konsolidacyjnym – z jego pomocą możemy spłacić całość lub część naszych dotychczasowych zobowiązań. Przedmiotem konsolidacji mogą być kredyty, pożyczki, limity w koncie osobistym oraz zadłużenia na karcie kredytowej. 

Kredyt "Brak ciążenia" – szczegóły oferty

  • Kwota kredytu: od 1000 do 150 000 zł
  • Spłata: do 10 lat
  • Cel: spłata innych zobowiązań + dowolny cel
  • Możliwość zawieszenia spłaty na 6 miesięcy
  • Kredyt dostępny w placówkach BZ WBK
  • 0% prowizji za kredyt przeznaczony na spłatę innych zobowiązań
  • RRSO od 19,23%

JAK OTRZYMAĆ KREDYT 

Niestety kredyt dostępny jest wyłącznie w placówkach banku BZ WBK. Nie jest to zatem kredyt online. Formularz kontaktowy możemy wprawdzie wypełnić przez Internet, ale wszystkie formalności załatwiamy i tak w oddziale banku.

Kredyt otrzymamy bez zaświadczeń o dochodach – pod warunkiem, że posiadamy konto w BZ WBK. Pozostali Klienci będą musieli udokumentować swoje dochody.

Jeżeli kwota konsolidacji nie przekroczy 30 000 zł – nie jest wymagane zaświadczenie z innych banków o spłacanych zobowiązaniach. Wystarczy jedynie wskazać odpowiednie numery rachunków bankowych w oświadczeniu.

ILE TO KOSZTUJE

„0% – Lekko, bo bez prowizji”. Tym hasłem BZ WBK zachęca do wzięcia nowego kredytu. Bank faktycznie nie weźmie prowizji za udzielenie kredytu, ale wyłącznie od kwoty, którą przeznaczymy na spłatę innych zobowiązań. Za dodatkową gotówkę zapłacimy prowizję w standardowej wysokości. Ostateczna prowizja za udzielenie kredytu jest „średnią ważoną”. Oto przykładowe wyliczenie prowizji:

BZ WBK nie udostępnia kalkulatora kredytowego. Szczegóły dotyczące wysokości raty, prowizji i oprocentowania, poznamy dopiero na infolinii lub w dowolnym oddziale banku.

To co nas interesuje to rzeczywista stopa rocznego oprocentowania, czyli słynne RRSO. W przypadku kredytu „Zero Ciążenia”, RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 19,23%. Czy to dużo ? Konkurencja oferuje tańsze konsolidacje:

T-Mobile Usługi Bankowe – RRSO 9,81%

Credit Agricole – RRSO 9,5%

Alior Bank – RRSO 10,26%

PODSUMOWANIE I OPINIE

Hasło „Nasze oprocentowanie jest tak lekkie, że aż ciężko zejść na ziemię” to udany chwyt marketingowy, który dobrze wpisuje się w kampanię reklamową Banku BZ WBK. Na rynku znajdziemy jednak tańsze kredytu konsolidacyjne. Plus za wysoką kwotę kredytu, długi okres spłaty oraz sporą liczbę placówek. Szkoda, że kredyt nie jest dostępny przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Kazimierz
Kazimierz
2017-04-18 08:18:00

Mam wielkie długi. Oferta waszego banku dla zadłużonych jest bajeczna, ale nie ma ani słowa na temat zdolności kredytowej.

Podobne artykuły

Nowe zasady wakacji kredytowych w Pekao S.A.
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 kwietnia 2020

Nowe zasady wakacji kredytowych w Pekao S.A.

Pożyczkodaj –  kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
23 listopada 2019

Pożyczkodaj – kolejna pożyczka

Ile kosztuje akademik w Opolu?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 września 2019

Ile kosztuje akademik w Opolu?

Ile komornik może zabrać z renty?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
25 grudnia 2022

Ile komornik może zabrać z renty?

LendOn – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 listopada 2019

LendOn – kolejna pożyczka

Przelewy w sylwestra i Nowy Rok 2020/2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
31 grudnia 2020

Przelewy w sylwestra i Nowy Rok 2020/2021

Porównaj