Rusza tegoroczna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

Rusza tegoroczna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

author
Halszka Gronek
07 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Ruszyła kolejna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” dedykowanego wszystkim tym, którzy myślą o otworzeniu własnej działalności gospodarczej. W tegorocznej puli znalazło się aż 110 milionów złotych. Nisko oprocentowane pożyczki mają pomóc między innymi w utworzeniu nowych miejsc pracy i wyposażaniu zakładu.

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” to wyjątkowy program wsparcia zarządzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jego istotą jest udzielanie preferencyjnych pożyczek o niskim oprocentowaniu na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Środki finansowe niezbędne do udzielania pożyczek zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W tegorocznej puli znalazło się aż 110 milionów złotych dla nowo otwieranych firm. 

Z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” skorzystać mogą przede wszystkim studenci, absolwenci uczelni wyższych, zarejestrowani bezrobotni, emigranci powracający na ojczyznę oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. Warunek jest jeden: chcą oni otworzyć własną działalność gospodarczą, tym samym przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Polski. Ponadto o nisko procentowe pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego mogą starać się także żłobki, kluby dziecięce oraz podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych.

Na co przeznaczyć środki z programu? Przede wszystkim na start biznesu, a więc sfinansowanie wszystkich celów, jakie niezbędne są do rozpoczęcia działalności i wygenerowania zysku. Co więcej, kapitał uzyskany dzięki preferencyjnej pożyczce z BGK można zainwestować w utworzenie i wyposażenie nowych miejsc pracy. Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje również szereg bezpłatnych szkoleń oraz usług doradztwa – wszystko to, by maksymalnie zwiększyć kompetencje pożyczkobiorcy do otworzenia dobrze prosperującego i rentownego biznesu.


Sprawdź oferty kredytów na start firmy z banków komercyjnych i instytucji pożyczkowych.

źródło: kanał YouTube @BankGospodarstwaKrajowegoBGK

 

Korzystne pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego

Najważniejszym punktem programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, którego aktualna edycja została zasilona rządowymi środkami w wysokości aż 110 milionów złotych, jest oferta nisko oprocentowanej pożyczki na start firmy. O szczegółach wsparcia finansowego informuje Magdalena Typa, dyrektorka Departamentu Programów Europejskich Banku Gospodarstwa krajowego:

"

Na utworzenie własnej działalności gospodarczej oferujemy pożyczki do wysokości blisko 99 tys. zł z okresem spłaty 7 lat i preferencyjnym oprocentowaniem w wysokości 0,18 albo 0,44 proc. Przy czym to niższe oprocentowanie jest dostępne dla podmiotów, które świadczą usługi związane z rehabilitacją czy opieką nad małymi dziećmi w postaci żłobków lub klubów dziecięcych.

Warto podkreślić, iż na ogólnodostępnym rynku kredytów i pożyczek komercyjnych nie sposób znaleźć oferty równie atrakcyjnej, co ta oferowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprocentowanie w wysokości 0,18 albo 0,44 proc jest nawet trzydzieści razy mniejsze od oprocentowań oferowanych przez banki komercyjne. Ponadto oferta BGK zakłada brak wkładu własnego i pozwala uzyskać finansowanie nawet do 100% kosztów kwalifikujących się do objęcia. 

„Wsparcie w starcie” wspiera krajową gospodarkę

Nie da się ukryć, iż pomoc w otwieraniu kolejnych działalności gospodarczych na polskim rynku pozytywnie rzutuje na wyniki krajowej gospodarki. Oferta „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” Banku Gospodarstwa Krajowego stanowi w tym obszarze jeden z głównych filarów. Odkąd uruchomiono program, ponad 4,2 tysiące nowych firm otrzymało dofinansowanie o łącznej kwocie bliskiej 280 mln złotych. Tak duże kwoty robią wrażenie. 

"

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” sprawdza się bardzo dobrze i dlatego go kontynuujemy. Wspiera on osoby, które pozostają bez pracy. Jest skierowany do grup, które tego wsparcia najbardziej potrzebują, czyli m.in. młodych, osób powracających do kraju czy opiekunów osób niepełnosprawnych, które nie pracują. 

– komentuje Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Do tej pory program finansowego wsparcia przedsiębiorstw zarządzany przez BGK przyczynił się do utworzenia już ponad 4 tys. mikrofirm. Dzięki najnowszej edycji spodziewana jest kolejna fala otworzeń. Środki wpłacone do puli przez resort pracy zostały już w większości rozdysponowane między poszczególnych partnerów programu, a więc między podmioty, do których można się zgłosić po preferencyjną pożyczkę na otworzenie działalności. By skorzystać z oferty, trzeba się pośpieszyć; zainteresowanie programem jest wysokie, a pula środków – ograniczona.

Jak uzyskać wsparcie z programu?

Kolejna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” właśnie ruszyła, co oznacza, iż osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty preferencyjnych pożyczek na otworzenie działalności mają możliwość zaaplikowania o udzielenie finansowania. W tym celu należy zwrócić się do jednej z instytucji współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, które pośredniczą w udzielaniu pożyczek. Na ten moment są to:

  • Lubelska Fundacja Rozwoju, 
  • Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, 
  • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego,
  • Fundacja Rozwoju Śląska. 

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi obecnie postępowanie przetargowe na wybór kolejnych pośredników. Oznacza to, iż w ciągu najbliższych miesięcy katalog instytucji oferujących wsparcie na preferencyjnych warunkach może się powiększyć. Czy do tego czasu oferta pożyczek na start firmy wciąż będzie aktualna – ciężko stwierdzić. Pula środków jest ograniczona, a zainteresowanie programem – rekordowo wysokie. Każdy, komu zależy na uzyskaniu „wsparcia w starcie” od BGK, powinien jak najszybciej złożyć wniosek u wybranego pośrednika.


Źródła:
https://media.bgk.pl/66884-prawie-100-tys-zl-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-z-programu-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-w-puli-na-ten-rok-jest-az-110-mln-zl

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Stopnicy – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Stopnicy to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
10 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szybka wypłata wygranej w LOTTO dzięki Visa

W przyszłe wakacje stołeczne punkty sprzedaży LOTTO poszerzą swoją ofertę o możliwość szybkiej i wygodnej wypłaty wygranych pieniężnych na konta bankowe zwycięzców. Wszytko to dzięki nowo nawiązanej współpracy Totalizatora Sportowego z dostawcą usługi Visa Direct. 

author
Halszka Gronek
02 września 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Santander Consumer Bank Dębica

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Dębicy – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
02 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Inspektorat ZUS w Mławie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Mławie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile wynosi dług publiczny w USA?

Kwota zadłużenia rządu federalnego Stanów Zjednoczonych może przyprawić o zawrót głowy niejeden tęgi umysł. Stany są zadłużona na ponad 33 biliony dolarów. Kwota nie kurczy się, a w zastraszającym tempie wzrasta. Odnotowano bilionowy przyrost na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy. Z czego wynika tak ogromne zadłużenie kraju? Jakie są prognozy dotyczące długu? Co grozi USA?

author
Katarzyna Wasiłowska
05 listopada 2023
Ekspertka finansowa, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka i redaktorka na zadluzenia.com. Specjalizuje się w klarownym tłumaczeniu finansów, łącząc doświadczenie pedagogiczne z praktyczną wiedzą z branży.

Szybkie pożyczki Kętrzyn

Szukasz najtańszej pożyczki w Kętrzynie? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Patryk Byczek
10 stycznia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj