zadluzenia.com
zamknij

Nowa kampania edukacyjna dla klientów Wonga

Wonga Polska wystartowała z edukacyjną akcją. Dzięki specjalnie spersonalizowanym wiadomościom e-mail opowie swoim klientom o tym, jak skutecznie dbać o swoje finanse oraz w jaki sposób poprawić wiarygodność kredytową.

 

 

 

Maile-wskazówki

 

Firm przygotowała wyjątkowe wiadomości dla swoich odbiorców. Otrzymają je wszyscy ci, którzy wcześniej wyrażą na to zgodę. Będą w nich zawarte informacje o doborze odpowiednich produktów finansowych oraz pozbyciu się negatywnej historii kredytowej

 

Sylwia Drejer-Cichucka, członek zarządu w Wonga Polska, zaznacza, że Wonga Polska starannie weryfikuje zdolność kredytową klientów, o czym świadczy poziom akceptacji wniosków od nowych klientów na poziomie zbliżonym do 35%.

 

Nasi pożyczkobiorcy to świadomi klienci. Dzięki akcji mailingowej osoby, które finansowania nie dostały, dowiedzą się dlaczego tak się stało i czy mogą to zmienić – mówi.

 

Bardzo ważne dla niektórych osób, które wcześniej otrzymały odmowę udzielenia pożyczki, mogą być konkretne informacje o powodach negatywnej decyzji. Firma ma nadzieję, że w ten sposób, klienci będą wiedzieć, jak takim sytuacjom zapobiegać w przyszłości.

 

Być może uda się dzięki temu zaradzić później złej historii kredytowej, zbyt wysokich obciążeniach finansowych, czy też opóźnieniach w spłacie zobowiązań. 

 

Osoby, które jednak otrzymały pożyczkę w Wonga, dostaną wiadomości-wskazówki o zapobieganiu problemom finansowym, poprawieniu zdolności i wiarygodności kredytowej, a także o optymalizacji źródła finansowania.

 

Przykład wiadomości tłumaczy Agnieszka Szczepanik, Dyrektor Departamentu Edukacji w Wonga Polska:

 

- Jeśli stały klient Wonga stara się o krótkoterminowe pożyczki w małych odstępach czasu, dostanie maila z informacją, iż w jego przypadku bardziej opłacalna byłaby pożyczka ratalna, dzięki której będzie mógł pożyczyć większą kwotę, taniej i na dłużej. Przekierujemy go również do odpowiednich materiałów edukacyjnych z platformy Kapitalni.org.

 

Takie działania, które nie skupiają się jedynie na czystym zysku firmy, pomogą klientom w rozwijaniu wiedzy o własnych finansach, a to może przyczynić się do zmniejszenia zadłużenia w przyszłości.

 

O Wonga

 

Wonga.com jest brytyjskim przedsiębiorstwem, które oferuje pożyczki krótkoterminowe. Pierwsza strona internetowa Wonga.com wystartowała w 2007 roku w Wielkiej Brytanii.

 

Wonga Polska od kilku lat wspiera edukację finansową Polaków. Już trzy lata temu stworzyła platformę edukacji finansowej Kapitalni.org, z której skorzystało blisko 0,5 mln konsumentów.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY