zadluzenia.com
zamknij

Kredyt online według SKOK

Kredyt online to kredyt dostępny w całości bez wychodzenia z domu. Przynajmniej w teorii.  Innego zdania jest bowiem SKOK, który reklamuje się jako online, ale umowę każe podpisywać Klientom w placówce.

 

Pożyczki i kredyty przez Internet to przyszłość bankowości. Jak pokazał ostatnio BZ WBK, blisko jedna czwarta kredytów zaciągana jest w tym banku online. Trudno również nie zauważyć ekspansji firm pożyczkowych, z których coraz częściej korzystają Polacy.

 

Niestety tylko część banków ma w swojej ofercie kredyty dostępne od początku do końca bez wychodzenia z domu. Najwięcej takich produktów sprzedaje Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz mBank.

 

Po drugiej stronie są banki, które tylko udają, że dysponują takim produktem. Najlepszy przykład to Bank BPH, który ochoczo reklamuje się w wyszukiwarce jako „kredyt online” i przekierowuje do swojej strony gotowkaonline.pl. Problem w tym, że online jest tylko w nazwie. W rzeczywistości Klient składa przez Internet wyłącznie wniosek kontaktowy, a po pieniądze i tak musi przejść się do najbliższego oddziału.

 

Podobną strategię obrał SKOK, który w Google reklamuje się tak:

 

 

Reklamowany produkt to pożyczka na dowolny cel w wysokości nawet do 160 000 zł. Maksymalny okres spłaty to 10 lat.

 

Czy kredyt dostępny jest przez Internet ? Nie. Aby „sfinalizować Twoje plany, doradca umówi Cię na wizytę w najbliższej placówce Kasy Stefczyka.” Czyli jednak trzeba pofatygować się do oddziału. W którym miejscu ten kredyt dostępny jest online ? Ciężko stwierdzić.

 

Na marginesie warto zauważyć, że SKOK może udzielać wyłącznie pożyczek, a nie kredytów - te zarezerwowane są wyłącznie dla banków.

 

A listę faktycznych kredytów dostępnych przez Internet znajdziecie w tym miejscu. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~miedziowy

Alior, T-Mobile i mBank to taka złota trójca nowoczesnych banków. mBank oczywiście był pierwszy i ja akurat jestem u nich od początku (od kąd mam 18 lat) ale śledzę też inne banki. Kiedyś to była wygoda że w ogóle jest coś takiego jak przelew internetowy... Pamiętacie? :)   Odpowiedź