zadluzenia.com
zamknij

Kto najbardziej podwyższył składkę OC ?

Średnia składka polisy OC wzrosła o 12%.  Jednak skala kwartalnych podwyżek w przypadku poszczególnych firm ubezpieczeniowych była bardzo różna. Dane zebrał serwis Ubea.pl.

 

Porównywarka Ubea.pl bazowała na dużej liczbie anonimowych kalkulacji internautów w przedziale od stycznia do marca bieżącego roku. Opracowane wnioski pokazują, że kwartalny wzrost średniej składki OC wyniósł od 7% do 21%. 

 

Ubezpieczenia oferowane przez Generali podrożały najbardziej (+21%). Zaraz za nimi są polisy Link4 (+17%). Natomiast kwartalne wzrosty, które plasują się poniżej 10% (lub równo 10%) odnotowano dla Avivy (+9%), AXA Ubezpieczenia (+7%), Gothaer (+8%), Liberty Ubezpieczenia (+10%), a także You Can Drive (+10%). 

 

Źródło: Ubea.pl

 

W przypadku dwóch ostatnich marek sprawa wygląda nieco inaczej. Obecnie na rynku nie znajdziemy oferty polis Liberty Ubezpieczenia. Grupa AXA wycofała tę markę na początku kwietnia. Jeśli chodzi o markę You Can Drive (YCD), to jak zaznacza Paweł Kuczyński, prezes porównywarki Ubea.pl: 

 

- Wysoka średnia składka polis YCD wynika z faktu, że te ubezpieczenia są sprzedawane tylko młodym kierowcom. Wśród ubezpieczycieli niestosujących podobnych ograniczeń, najwyższym poziomem składek za OC cechowały się firmy Generali oraz Gothaer. 
  

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY