W kantorze PKO BP zapłacimy BLIKIEM

W kantorze PKO BP zapłacimy BLIKIEM

author
Dominika Sobieraj
13 maja 2020

PKO Bank Polski udostępnił nową opcję płatności w swoim kantorze. Od teraz waluty kupimy także płacąc poprzez kod BLIK. Co więcej – walutę w ten sposób kupią nawet osoby mające zaledwie 13 lat.

Nowa funkcja płatności dostępna jest w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego. Za walutę możemy zapłacić za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK.

Kto może skorzystać z usługi?

Usługa jest dostępna dla osób, które:

  • posiadają konto walutowe (można je otworzyć w każdej chwili w aplikacji IKO albo serwisie internetowym iPKO),
  • mają dostęp do serwisu bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego (np. w smartfonie) lub dostęp do bankowości internetowej w PKO BP,
  • mają aktywowany dostęp do kantoru,
  • posiadają środki na koncie w innym banku, który obsługuje płatności BLIK (tutaj sprawdzisz, w jakich bankach są dostępne usługi BLIK).

Nowa funkcjonalność może ucieszyć wielu użytkowników, ponieważ z kantoru regularnie korzysta ponad pół miliona osób. Coraz popularniejsze staje się także realizowanie zakupu waluty w aplikacji mobilnej (w ten sposób realizowanych jest aż 75% transakcji).

Uwaga – wysokość transakcji w kantorze z wykorzystaniem BLIKA z innego banku zależy od limitów, które są ustalone w ramach tego systemu płatności.

Płatności za pomocą BLIK są całkowicie bezpłatne, a sama transakcja jest natychmiastowa. Po dokonaniu płatności waluta trafia od razu na konto walutowe Klienta. Nie musimy przekierowywać się na żadną stronę pośrednika płatności, kod BLIK podajemy bezpośrednio w kantorze. Dzięki temu, że wprowadzono tę formę płatności, w kantorze można płacić także środkami z konta w innym banku.

“Wdrożenie transakcji BLIK to ważny krok w otwarciu naszego kantoru na płatności z zewnątrz. Jesteśmy pierwszym bankowym kantorem, który pozwala na zakup waluty w ten sposób. Co warto podkreślić, korzystanie z tej opcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – to nas wyróżnia wśród konkurencji. Wierzę, że klienci będą chętnie używać tej nowej, wygodnej i korzystnej dla nich możliwości”

– podkreśla cytowany w bankowym komunikacie Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Kolejna nowość – walutę wymieni nawet trzynastolatek

Drugą innowacją w kantorze PKO BP jest udostępnienie usługi wymiany walut młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Dotychczas ta grupa Klientów nie mogła używać kantoru banku, mimo iż spełniała wszystkie warunki (miała konto osobiste w walucie polskiej i mogła założyć rachunek walutowy). Więcej informacji na temat rozszerzenia tej usługi uzyskamy na stronie internetowej banku PKO BP albo na infolinii PKO Banku Polskiego.

"

Dla klientów kluczowe znaczenie mają: wygoda, szybkość i prostota działania z jednoczesnym zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy połączone zostały w naszym rozwiązaniu przygotowanym dla klientów kantoru PKO Banku Polskiego. Dzięki wykorzystaniu zalet i popularności BLIKA, a także możliwości nowej bramki płatniczej eService, powstało jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku bankowym.

– podkreśla Zdzisław Mikłaszewicz, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Produktów eService. Rozwiązanie oferowane przez kantor PKO BP wykorzystuje właśnie bramkę płatniczą firmy eService.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/95915-zakupy-blikiem-w-kantorze-pko-banku-polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Jaworznie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 czerwca 2019

Profi Credit w Jaworznie

Władze Banku Citi Handlowy
Banki
author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2018

Władze Banku Citi Handlowy

Konkurs: „Odgadnij średni kurs waluty” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lutego 2019

Konkurs: „Odgadnij średni kurs waluty” w Alior Banku

Kto korzysta z mediów społecznościowych w Polsce
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2018

Kto korzysta z mediów społecznościowych w Polsce

Santander Consumer Bank Morąg
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
08 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Morąg

Porównaj