zadluzenia.com
zamknij

Link4 sprawdzi jak jeździsz

Link4 uruchomił sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, które są powiązane z rozwiązaniami telematycznymi. Partnerem technologicznym został dostawca nawigacji samochodowych - NaviExpert. 

 

 

Agnieszka Wrońska, prezes Link4 przekonuje:

 

Telematyka to dla nas synonim bezpieczeństwa na drodze. Dzięki niej klienci będą jeździć wolniej i płynniej, co przełoży się na mniejszą liczbę wypadków.

 

Więcej o telematyce pisaliśmy w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/co-jest-telematyka/

 

Klienci korzystający z aplikacji mobilnej będą mogli odzyskać część pieniędzy, którą zapłacili za polisę OC, o ile tylko zgodzą się, aby ubezpieczyciel mógł zdalnie oceniać, jak poruszają się na drodze. Wszystko dzięki specjalnemu modułowi, w który zostanie wzbogacona aplikacja. 

 

Klienci Link4 nie muszą martwić się o swoją prywatność. Ubezpieczyciel zapewnia, że nie będzie miał dostępu do danych o tym, gdzie jeździmy. Adam Bąkowski, szef NaviExpert, podkreśla, że nawigacja weźmie na siebie ciężar gromadzenia informacji o zachowaniu kierowców na drodze. Natomiast Link4 będzie miał wgląd jedynie do zagregowanych danych, umożliwiającym przyznanie co miesiąc premii finansowej posiadaczom polisy.  

Premia ma wynosić maksymalnie 30% ceny polis. Zostanie ona wypłacona w chwili wygaśnięcia rocznej polisy. 

 

Chcąc ją otrzymać, kierowca będzie musiał spełnić dwa warunki: 

 

1) używać aplikacji telematycznej przez minimum 5 dni w miesiącu 
2) przejechać na niej co najmniej 200 km oraz nie spowodować wypadku drogowego

 

Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4, zaznacza: 

 

Nie traktujemy naszej telematyki jak programu lojalnościowego. Dlatego warunkiem otrzymania premii nie jest odnowienie w Link4 polisy

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY