PKO Bank Polski stworzył nową kampanię reklamującą Konto Dla Młodych oraz bankową aplikację mobilną IKO. Głównym bohaterem wszystkich reklam jest młody, znany aktor Maciej Musiał.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 21.02.2018
Udostępnij:

Tematem przewodnim wszystkich scenek w kampanii są sytuacje, w których aktor zdaje się na pomoc przyjaciół, ponieważ sam nie używa mobilnej aplikacji IKO, która jest dostępna także dla osób posiadających Konto Dla Młodych. W reklamach ujęto główne czynności, które można wykonać przy pomocy aplikacji (przelewy i różne opcji płatności).


źródło grafiki: https://twitter.com/pkobp

Marek Kozłowski, dyrektor biura komunikacji marketingowej w PKO mówi, że w reklamach skierowanych do młodych osób, bank stawia przede wszystkim na aktywności w Internecie. Dlatego w reklamach pojawia się Maciej Musiał – młody i lubiany aktor, którego przekaz i osoba na pewno trafi do młodych osób.

Konto Dla Młodych z promocjąOtwierając Konto Dla Młodych z dodatkową kartą debetową, można otrzymać bon o wartości stu złotych do wykorzystania na Allegro. Promocja nosi nazwę "100 zł do wydania na Allegro" i obowiązuje tylko wtedy, gdy osoba otwierająca konto wyrazi zgodę marketingową. Następnie należy tylko potwierdzić chęć udziału w akcji na stronie banku. Allegro rozda 3500 stuzłotowych bonów.

Poprzednia kampania

Wcześniejsza kampania również skierowana była do młodych osób. W niej także główną rolę zagrała postać, którą bardzo wielu młodych zna. Był nią bardzo sławny youtuber Martin Stankiewicz. Tak jak w kampanii z Maciejem Musiałem bank reklamuje Konto Dla Młodych wraz z aplikacją IKO, tak w kampanii z Martinem Stankiewiczem reklamowana była Mini Ratkapożyczka gotówkowa PKO Banku Polskiego.
 

Komentarze