Bank Pekao rozwija usługę otwierania rachunków na selfie

Bank Pekao rozwija usługę otwierania rachunków na selfie

author
13 lutego 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o rozwijaniu usługi dotyczącej możliwości otwierania rachunków na selfie. Klienci banku skorzystali, do tej pory, z tej możliwości ponad 55 000 razy. To właśnie to zainteresowanie zdalnymi kanałami spowodowało, że instytucja rozpoczęła prace nad nową wersją aplikacji. Sprawdzamy szczegóły.

Robocza nazwa projektu przygotowywanego przez Bank Pekao to „Selfie 2.0”. W tej wersji aplikacji dane będą pobierane z elektronicznej wersji dowodu osobistego.

Pekao bankiem innowacji

Bank Pekao był pierwszy bankiem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty usługę otwierania konta za pomocą selfie, a Polacy coraz bardziej doceniają to rozwiązanie. Na chwilę obecną ponad 55 000 konta w Pekao zostało otworzonych za pomocą metody na selfie. Pekao zdecydował się na rozwijanie tego proces. Instytucja już teraz pracuje nad nową wersją procesu, który jest odpowiedzialny za otwieranie konta na selfie w aplikacji bankowej Banku Pekao. „Selfie 2.0” to projekt rzucający świeże spojrzenie na zdalne otwieranie konta, który od zera został zaprojektowany w natywnej wersji aplikacji PeoPay na telefony z systemem Android i iOS.

Nowością jest możliwość wykorzystania do procesu weryfikacji tożsamości osoby, najnowszego dowodu osobistego z tzw. warstwą elektroniczną (wszystkie dowody wydawane od marca 2019). Wystarczy, że właściciel smartfonu z aktywną funkcją NFC zbliży dokument do urządzenia, a  dostępne w warstwie elektronicznej dane właściciela dowodu, zostaną bezpiecznie odczytane i przekazane do banku. Dzięki temu proces weryfikacji tożsamości jest jeszcze szybszy i prostszy w obsłudze. W pierwszym etapie nową aplikację dostaną użytkownicy z systemami Android.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Możliwość odczytywania danych z elektronicznego dowodu osobistego przygotowano we współpracy ze startupem Identt. W przeszłości Pekao współpracowało z tym startupem podczas wdrażania zdalnej weryfikacji tożsamości. Praca nad tym projektem odbywała się zdalnie, zaraz po wprowadzeniu wiosennego lockdownu.

Musimy przyznać, że przygotowanie rozwiązania umożliwiającego potwierdzenie tożsamości z wykorzystaniem elektronicznej warstwy było ogromnym wyzwaniem. Realizacja tak złożonego projektu była możliwa dzięki partnerskiej współpracy z Bankiem Pekao. Odpowiednie podejście do rozwiązania pozwala na obsługę wszystkich osób, które posiadają dowód osobisty wydany po marcu 2019, nawet jeżeli nie aktywowały warstwy elektronicznej. Możemy powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku, zapewniających wysoki poziom pewności, co do tożsamości klienta. Cieszymy się, że współpraca z bankiem zaowocowała wypracowaniem tak zaawansowanego rozwiązania.

 – mówił cytowany w komunikacie Jan Szajda, CEO IDENTT.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/645012/bank-pekao-rozwija-proces-otwierania-rachunkow-za-pomoca-selfie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Żywcu
Wpisy
author
16 listopada 2018

Profi Credit w Żywcu

Kampania „Bezpieczny PESEL” w pociągach Kolei Mazowieckich
Bez kategorii
author
10 listopada 2019

Kampania „Bezpieczny PESEL” w pociągach Kolei Mazowieckich

PKO BP z ofertą dla przedsiębiorców w Black Friday
Bez kategorii
author
29 listopada 2019

PKO BP z ofertą dla przedsiębiorców w Black Friday

Szybkie pożyczki Września
Pożyczki miasta
author
02 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Września

Pożyczki bez zaświadczeń Zamość
Pożyczki miasta
author
16 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Zamość