zadluzenia.com
zamknij

mBank inwestuje w nowoczesne technologie

mBank może dołączyć do liderów, którzy mają wpływ na cyfrową transformację w sektorze finansowym. Bank powołuje pierwszy i jednocześnie największy w naszym regionie Europy fundusz. Ma on na celu rozwój i komercjalizację najnowocześniejszych technologii.

 

 

Potężna inwestycja

 

mBank zainwestuje ponad 200 mln zł w rozwój nowoczesnych technologii w ramach projektu mAkcelerator. Zarząd banku zdecydował, że powstanie fundusz, który będzie inwestował w start-upy technologiczne. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezes mBanku, Cezary Stypułkowski wyjaśnia, że celem projektu jest rozwój najnowocześniejszych technologii, które pomogą instytucjom finansowym na całym świecie sprostać wyzwaniom ery fintech

 

Fundusz ma inwestować w młode firmy

 

Z czasem to właśnie młode firmy mają się stać partnerami dla instytucji finansowych na całym świecie. Na początku, innowatorzy będą pracować z pierwszym partnerem –  mBankiem, który obsługuje więcej niż 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pozwoli im to na zbudowanie masy krytycznej. Później firmy już ze wsparcie finansowym jak i know-how będą mogły zaoferować swoje pomysły na całym świecie.

 

Kto pokieruje funduszem ?

 

Doświadczeni menadżerowie będą kierowali funduszem: Jarosław Mastalerz, dotychczasowy wiceprezes banku oraz Wojciech Chmielewski, szef strategii. Kierownictwo wiąże się z odejściem z mBanku i poświęceniu nowemu projektowi. 

 

Jarosław Mastalerz jest wiceprezes mBanku odpowiedzialnym za obszar IT i nowych technologii. Wcześniej miał pod sobą pion bankowości detalicznej. Co ciekawe, w przeszłości był twórcą i prezesem spółki BRE Ubezpieczenia. Firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła polisy ubezpieczeniowe on-line. Natomiast Wojciech Chmielewski jest dyrektorem strategii, inwestycji zagranicznych i relacji inwestorskich mBanku. Swoje doświadczenie zdobywał w londyńskim JP Morgan. Tam zajmował się bankowością inwestycyjną oraz w funduszu private equity Pechel w Paryżu. 

Każdą inwestycję funduszu będzie zatwierdzać grono menedżerów mBanku: Cezarego Stypułkowskiego, prezesa zarządu, Christopha Heinsa, wiceprezesa ds. finansów oraz Cezarego Kocika i Przemysława Gdańskiego – wiceprezesów ds. bankowości detalicznej i korporacyjnej. 

 

Projekt jest ogromną szansą dla mBanku, zarówno w wymiarze finansowym, jak i konkurencyjnym. Umocni naszą pozycję jako firmy dobrze przygotowanej na wyzwania cyfrowej gospodarki, potrafiącej odpowiadać na oczekiwania coraz bardziej mobilnych klientów. To jedna z kluczowych inicjatyw strategii „mobilny Bank” na lata 2016-20 – tłumaczy Cezary Stypułkowski.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY