mBank startuje z aktualizacją wyglądu swojego serwisu internetowego. Ostatnie zmiany, które wywołały niemałe oburzenie wśród Klientów, miały miejsce około pięć lat temu. Aktualnie modyfikacje będą wprowadzane stopniowo, a opierały się będą głównie na zmianie designu oraz dodaniu nowych funkcji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.04.2018
Udostępnij:

Zmiany są skutkiem głosu Klientów, którzy swoje propozycje co do wyglądu i funkcjonalności strony wyrażali między innymi za pomocą narzędzia „Oceń nas”. Pojawiło się ponad 100 000 sugestii, w związku z czym instytucja podjęła odpowiednie kroki i zmiany w bankowości internetowej mają następować w najbliższej przyszłości.


źródło grafiki: mBank

Pierwszą widoczną zmianą będą białe tła, które w towarzystwie szarych odcieni oraz czerwonych przycisków funkcji mają odświeżyć wygląd strony. Prawdopodobnie 20 maja bieżącego roku Klienci mają zapoznać się z pierwszymy wprowadzonymi modyfikacjami.

Historia zmian

Pierwsza wielka zmiana w bankowości internetowej mBanku miała miejsce w 2013 roku. Właśnie wtedy, po 12 latach bezzmiennej wersji w życie weszły ogromne zmiany kolorystyczne, nawigacyjne, a także dodano multum funkcji, których użytkownicy wcześniej nie znali. Metamorfoza wywołała wielkie oburzenie wśród Klientów, którzy przyzwyczajeni do wersji poprzedniej nie chcieli przestawiać się i uczyć nowych miejsc opcji oraz dodanych funkcji. Jednakże, z czasem kontrowersje malały, a Klienci nie byli już tak negatywnie nastawieni do nowej strony, jak na początku. Finalnie po 18 miesiącach zamknięto starą stronę mBanku.

Przyszłość bankowości internetowej

Pracownicy mBanku spędzili ponad 11 200 godzin na analizowaniu i wprowadzaniu ponad 100 000 pomysłów, które przy pomocy narzędzia "Oceń nas" przekazywali Klienci banku. Władze instytucji zaznaczają, że zmiany skierowane są przede wszystkim do Klientów. Serwis internetowy ma być „elastyczny i łatwy w obsłudze”, a wymagający użytkownicy będą mogli dopasować go do swoich potrzeb.

Robert Piotr Hibner, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w mBanku wyjaśnia, że serwis internetowy mBanku potrzebował aktualizacji, ponieważ dzisiejsza technologia idzie do przodu w tak szybkim tempie, że pięcioletnia przerwa między zmianami to bardzo długi okres, a wprowadzenie nowości jest konieczne.


źródło grafiki: mBank

O aktualnościach i zmianach wprowadzanych na bieżąco instytucja będzie informowała na swojej stronie www.mbank.pl/serwis.
 

Komentarze