zadluzenia.com
zamknij

MdM starczyło na 6 godzin

W dniu uruchomienia dodatkowych środków na finansowanie programu Mieszkanie dla Młodych w 2017 r. środki zostały wyczerpane już w kilka godzin. Tym samym dzień później BGK wstrzymało przyjmowanie wniosków w ramach MdM w 2017 r.

 

Dzięki nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi zostało dodatkowo odblokowane 67 mln zł. Zainteresowanie środkami z programu było tak duże, że pieniądze kurczyły się z godziny na godzinę (ponad 10 mln zł/h). 

 

BGK opublikowało komunikat na swojej stronie:

 

 

Wcześniej BGK szacował, że pula wyczerpie się w najwyżej dwa dni, a nie tak jak w rzeczywistości - w 6 godzin.

 

Kolejność zgłoszeń decyduje o tym czy dana osoba otrzyma pieniądze. Wszyscy, których wnioski zostały zarejestrowane za późno, trafili na listę rezerwową (pieniądze dla nich znajdą się, o ile zarejestrowani wcześniej zrezygnują z zakupu albo nie dostaną kredytu). Trzeba pamiętać o tym, że będąc na liście rezerwowej możemy otrzymać informację, że pieniędzy zabrakło.

 

Czy można jeszcze ubiegać się o pieniądze ?

 

Wszyscy zainteresowani mogą jeszcze wnioskować o dodatkowe środki na początku przyszłego roku. Zainteresowanie na pewno nie zmaleje, ale samych środków będzie około 6 razy więcej.

 

W bieżącym roku kwota dofinansowania przewidziana na program MdM wyniosła 746 mln zł.

 

Cały czas są także przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu lub przysposobieniu trzeciego lub kolejnego dziecka.

 

Ostatnia transza na 2018 r. ruszy w styczniu przyszłego roku - to ostatni rok funkcjonowania programu.

 

Warto pamiętać o tym, że osoby, które będą miały przygotowane wszystkie dokumenty wcześniej, będą mogły zająć kolejkę i zdobyć brakujące na zakup pieniądze.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY