zadluzenia.com
zamknij

Na co Polacy wydają pieniądze z programu 500+?

Od pierwszych wypłat z programu 500+ minęło już pół roku. Po tym czasie TNS, na zlecenie Związku Banków Polskich, zapytał Polaków na co przeznaczają otrzymane wsparcie. 

 

Jak wynika z przeprowadzonych badań, rodziny, korzystające ze świadczeń, wydają pieniądze głównie na edukację (51%) i bieżące wydatki (49%). Zaraz po nich 23% ankietowanych wskazało zdrowie. Jedynie 8% ankietowanych finansuje z pieniędzy z programu 500+ dobra trwałego użytku, mieszkanie 7%, a samochód 5%. 

 

 

Połowa ankietowanych twierdzi, że oszczędza środki finansowe. 34% Polaków deklaruje, że wydaje całą kwotę, a 16% nie potrafi jednoznacznie określić w jakim stopniu wydaje pieniądze ze świadczenia. Znaczna mniejszość, bo jedynie 9% ankietowanych, odkłada prawie całą kwotę na przyszłość.

 

Podobne badania za pomocą ankiety przeprowadziła Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych. Wyniki były zbieżne, bo w większość respondentów wsparcie finansowe przeznacza na bieżące potrzeby, czyli ubiór i żywność oraz na edukację.

 

Skomentuj artykuł
captcha
~kasia

Ja jestem na etapie porónywania produktów w getin banku bo chcę mądrze zainwestować dziewczynom te pieniądze.   Odpowiedź

~krwawyMoe

Samochód 5%? A wszyscy pluli jak to polska patologia 120% z programu przeznaczonego na ich dzieci sprowadza sobie auta z niemiec. Oj głupek ze mnie bo ciągle łapię się na tym, że mediom wierzę   Odpowiedź