Polacy są narodem, który lubi wydawać pieniądze. Panie preferują ubrania i dodatki, a panów najczęściej kuszą gadżety elektroniczne. Na co wydajemy coraz to więcej pieniędzy?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 11.10.2017
Udostępnij:

Okazuje się, że globalne trendy mają duży wpływ na to, co aktualnie lubimy kupować. Na podstawie raportów, które dotyczą handlu tradycyjnego oraz internetowego firma HRS wyróżniła 5 produktów i usług, na które Polacy wydają coraz więcej swoich środków.

PRODUKTY/USŁUGI ZYSKUJĄCE NA POPULARNOŚCI

1. Produkty związane z przetwórstwem domowym

Polacy chętnie poddają się modzie na domowe przetwory. Inwestujemy coraz więcej w przedmioty, które służą do produkcji takiej żywności. Sprzedaż produktów sezonowych rośnie w siłę – najchętniej sięgamy po owoce/warzywa, z których przygotujemy później dżemy, soki, czy wina.

2. Żywność ekologiczna

Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy. Staramy się wybierać produkty zdrowe, świeże, pełnowartościowe, które pochodzą od sprawdzonych, często ekologicznych sprzedawców. Tymsamym rośnie popularność sklepów i sklepików oferujących taką żywność.

3. Produkty regionalne, wyroby rzemieślnicze

Tradycja jest modna! Lubimy wyroby regionalne i chętnie kupujemy to wszystko, co zostało wykonane przez małych, polskich producentów, czyli meble, ubrania lub żywność.

4. Crowdfunding

Crowdfunding to forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Polacy lubią wspierać młodych i zdolnych, zarówno artystów czy wynalazców. Finansowanie ich pomysłów pozwala rozpowszechnić je w kraju i na świecie, a my czujemy, że wzięliśmy udział w ważnej inicjatywie. 

5. Akcje charytatywne

Polacy coraz więcej swoich pieniędzy przeznaczają także na akcje charytatywne. To pokrzepiające wnioski, bo okazuje się, że dziś nie tylko zamożni chcą wspierać tych, którym nieco gorzej się powodzi. Stale rośnie liczba osób biorących udział w maratonach, zbiórkach lub wolontariatach.

Komentarze