Przeprowadzone zostały badania na temat zarządzana pieniędzmi, które Polacy wydają robiąc zakupy w sieci. Wychodzi na to, że na bilety do teatru i kina, książki oraz buty, wydajemy średnio 690 złotych miesięcznie.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.08.2018
Udostępnij:

Wydatki każdej osoby są inne, lecz bardzo do siebie zbliżone. Kupujemy produkty z podobnych kategorii, a różnią się jedynie kwoty, jakie wydajemy. Z raportu E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska można dowiedzieć się, jak konkretnie Polacy dysponują swoim portfelem.

Według innych badań, Polacy potrafią brać kredyty konsumpcyjne na zakup gadżetów, a nawet ubrań. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty bez wychodzenia z domu.
 

Wydatki Polaków

Polacy robiący zakupy w Internecie, wydają pieniądze na:
 

  • sprzęt rtv i agd632 złote,

  • urządzenia mobilne362 złote,

  • odzież244 złote,

  • buty299 złotych,

  • bilety do kina99 złotych,

  • bilety do teatru68 złotych.

W ujęciu rocznym kwoty oczywiście były wyższe od podanych.


 

Płatność za zakupy

Większość badanych, podczas zapłaty za zakupy, wybiera szybkie przelewy. To właśnie one sprawiają, że blisko 70% ankietowanych wciąż chce kupować w sieci. Ta forma płatności jest najbardziej popularna głównie wśród osób między 25 a 34 rokiem życia, które posiadają wykształcenie wyższe. Kolejne popularne metody płatności to płatność przy odbiorzekurier (42%), a 41% badanych wybrało przesyłkę za pobraniem.

Wydatki w przyszłości

Ponad połowa ankietowanych osób poinformowała, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy wydatki  internetowe tychże Konsumentów nie zmienią się. Jednakże przyszłość może przynieść różne warianty wydatków. 30% respondentów planuje zwiększyć wydatki (mężczyźni oraz osoby w wieku od 15 do 24 lat), zaś jedynie 6% myśli o ich zmniejszeniu.


 

Komentarze