Pożyczka 700 zł – gdzie dostaniemy?

Pożyczka 700 zł – gdzie dostaniemy?

author
Patryk Byczek
27 października 2022

Chwilówki online to jedne z najczęstszych zobowiązań, po które sięgają Klienci. Produkty pozabankowe są o wiele prostsze do uzyskania, niż pożyczka lub kredyt w banku. Pamiętaj jednak, że nawet firma pożyczkowa może sprawdzać Twoją zdolność kredytową oraz Twoją sytuację pożyczkową w biurach informacji gospodarczej. Jeżeli interesuje Cię szybka pożyczka 500 zł to sprawdź nasz ranking pożyczek i wybierz tę, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu oraz z minimum formalności – wystarczy posiadać telefon komórkowy, tablet lub laptop. Maksymalny okres spłaty to czasami nawet kilka miesięcy. Sprawdź szczegóły ofert dostępnych na rynku pozabankowym.

Pożyczka 700 zł - ranking

Jak otrzymać pożyczkę na 700 zł?

Pożyczka 700 zł, podobnie jak inne pożyczki pozabankowe, są dostępne dla Klientów po złożeniu wniosku pożyczkowego. Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony internetowej danego pożyczkodawcy. Na samym początku warto jednak zacząć od przejrzenia ofert pożyczkowych. Tych jest na rynku pozabankowym sporo, dlatego warto być uważnym podczas dokonywania wyboru. Jeżeli już znajdziemy produkt, który jest dopasowany do naszych potrzeb, w kalkulatorze dostępnym na stronie firmy pożyczkowej musimy wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty zobowiązania. Wszystko musimy potwierdzić przyciskiem widniejącym pod kalkulatorem przyciskiem typu “Złóż wniosek”. Kto tak naprawdę może starać się po finansowanie, jakim jest pożyczka 700 zł? Klient firmy pozabankowej powinien:

  • być pełnoletni,
  • posiadać zdolność kredytową,
  • posiadać pozytywną historię kredytową,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać własne konto bankowe,
  • posiadać włąsny numer telefonu komórkowego.

W następnym kroku zostaniemy przekierowani do formularza, w którym należy podać swoje dane osobowe, adres zamieszkania, informacje dotyczące naszych zarobków oraz formy zatrudnienia. Do wpisania tych danych niezbędny będzie dowód osobisty, ponieważ numer tego dokumentu również trzeba podać. Formularzy może być kilka, a wypełnienie wszystkich potrwa maksymalnie do 15 minut. Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę przyjdzie czas na zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego.

Przelew weryfikacyjny jest wymagany przy braniu każdej pożyczki pozabankowej. Firmy pozabankowe wymagają tego, ponieważ muszą potwierdzić zgodność danych podanych we wniosku z danymi przypisanymi do konta bankowego. Jest to kluczowe w przypadku udzielenia pożyczki. Przelew weryfikacyjny należy wykonać na rachunek bankowy wskazany przez pożyczkodawcę. Kwota przelewu to 1 gr lub 1 zł – wszystko zależy od tego, w jaki sposób firma rozlicza taki przelew weryfikacyjny. Nie trzeba się martwić. Po wydaniu decyzji pożyczkowej przez firmę udzielającą pożyczek kwota przelewu wróci na nasze konto bankowe. Na tym etapie możemy również spodziewać się sprawdzania nas w bazach dłużników oraz sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. Posiadanie zdolności kredytowej jest kluczowe – bez niej na pewno pożyczka 700 zł nie zostanie przyznana. Jeżeli weryfikacja przelewu i sprawdzenie Klienta zakończy się sukcesem, nadejdzie czas na wydanie decyzji pożyczkowej.

W teorii decyzja może być negatywna lub pozytywna. Jeżeli jednak sprawdzenie Klienta poszło pomyślnie, możemy spodziewać się wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej. Wówczas firma pożyczkowa zrealizuje przelew na nasze konto i pożyczka 700 zł będzie nasza. Realizacja przelewu teoretycznie trwa 15 minut. Jak jest jednak w praktyce?

Aby pieniądze trafiły na konto bankowe Klienta w 15 minut muszą zostać spełnione pewne warunki. Chodzi np. o to, że konto bankowe firmy pożyczkowej i Klienta muszą być w tym samym banku. Wówczas pożyczka dotrze do Klienta w 15 minut. Jeżeli jednak rachunki obu stron znajdują się w innych bankach, sposobem na to, aby pożyczka dotarła do Klienta w jak najszybszym czasie, trzeba wykonać przelew Express Elixir. Jest to jednak płatny przelew, lecz opłata zostaje po stronie pożyczkodawcy. Warunkiem jest jednak to, że oba banki muszą ten system obsługiwać. W przeciwnym razie pożyczka może dotrzeć do pożyczkobiorcy dopiero w najbliższym dniu roboczym, a nie jak to podają firmy, w 15 minut. Kiedy więc pożyczka wpłynie na konto Klienta? Sytuacja może zależeć również od sesji przelewów. Jeżeli wszystko się zgra, wówczas możemy liczyć na otrzymanie gotówki na konto.

Wybierzmy zatem instytucję pożyczkową, w której na pewno pieniądze dotrą na nasze konto jak najszybciej, nawet w 15 minut. Ważne są oczywiście zapisy w umówię pożyczki. Warunki pożyczki są dostępne dla Klienta jeszcze zanim weźmie on pożyczkę.

Przyznanie pożyczki zależy od zdolności kredytowej

Mogłoby się wydawać, że pożyczki pozabankowe należą do produktów finansowych, które są przyznawane każdemu. W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. W firmach pożyczkowych niemalże zawsze sprawdzą Twoją zdolność kredytową. Jest to konieczny warunek, który trzeba spełniać – taki zapis również może widnieć w umowie pożyczki online. O swoją zdolność kredytową należy dbać. Teoretycznie jest to bardzo proste, wystarczy po prostu spłacać swoje zobowiązania na czas.

Czy brak sprawdzania zdolności kredytowej jest jednak możliwy? Brak sprawdzania zdolności kredytowej jest możliwy w firmach, które oferują pożyczki bez zdolności kredytowej. Jeżeli z drugiej strony ktoś obawia się tego, że firma sprawdzi go w bazach dłużników, może skorzystać rozwiązania, jakim są pożyczki bez bik czy też pożyczki bez baz, dostępne również w 15 minut. Są firmy, które udzielają pożyczki Klientom bez sprawdzania baz. Osoby zadłużone również mogą skorzystać z takich rozwiązań więc szybka gotówka jest dla nich także na wyciagnięcie ręki.

Czy pożyczki pozabankowe są opłacalne?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pożyczki online opłacają się wtedy, kiedy zapłacimy za nie jak najmniej lub nie zapłacimy w ogóle. Czy taka możliwość w ogóle istnieje? W przypadku pierwszej pożyczki, o ile jest ona darmowa w danej firmie, oczywiście, że tak. Pierwszej darmowej pożyczki udziela coraz więcej instytucji pozabankowych – jest to trend, który – można powiedzieć – wpisał się w standardowe warunki pożyczania. Szybkie pożyczki są coraz bardziej popularne w naszym kraju i to właśnie dlatego firmy pozabankowe muszą w jakiś sposób przyciągać do siebie nowych Klientów i sprawiać, żeby zostali oni z daną firmą jak najdłużej.

Pożyczki online dzielą się, można powiedzieć, na dwie kategorie: pierwsza pożyczka i kolejna pożyczka. Otrzymanie gotówki nie różni się niczym między tymi dwoma opcjami. Pierwsza pożyczka, darmowa pożyczka, jest najbardziej opłacalna dla Klienta. Wszystko dlatego, że kwota do spłaty jest dokładnie taka sama jak kwota pożyczki. Szukajmy pożyczki, w której spłata będzie dopasowana do naszych możliwości.

Pożyczka, nawet darmowa pożyczka, przestaje się opłacać w momencie, kiedy przeciągamy termin spłaty zobowiązania. Pamiętajmy, że podpisywaliśmy umowę z zastrzeżeniem terminowej spłaty. W innym razie koszt pożyczki online znacznie wzrośnie, ponieważ za opóźnienia zostaną na nas nałożone odsetki karne, które znacznie podwyższą wysokość spłaty zobowiązania. Dodatkowo w zamian za niespłacenie pożyczki na czas możemy trafić do bazy dłużników. Jeżeli nie chcemy, aby firma sprawdzała nas w bazach dłużników, sprawdźmy ranking pożyczek bez baz. Termin spłaty naszego zobowiązania jest, w teorii, sztywny i należy go pilnować. W praktyce termin spłaty możemy przedłużyć – wystarczy zwrócić się do firmy pożyczkowej z prośbą o wykonanie takiej usługi. Jest ona często płatna, lecz w razie potrzeby koszt ten będziemy musieli ponieść. Lepsze jest dołożenie dodatkowej sumy pieniędzy do pożyczki niż znalezienie się w bazach dłużników. W takim wypadku możemy mieć kłopoty z otrzymaniem następnej pożyczki. Najważniejsze jest więc to, aby spłata nastąpiła w terminie określonym w warunkach umowy. W tytule przelewu przelewu do spłaty podajmy swój PESEL lub numer pożyczki.

Jeżeli masz problemy z uzyskaniem pożyczki, sprawdź rankingi pożyczek dla zadłużonych oraz pożyczek bez zdolności kredytowej.

Jaka może być rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki 700 zł?

RRSO jest różne, zależy od firmy pożyczkowej. Reprezentatywny przykład pożyczki sprawdźmy na samym początku! RRSO to parametr, który szczególnie wpływa na całkowitą kwotę pożyczki. Firmy posiadają w swojej ofercie darmowe pożyczki i to właśnie z takich firm, z ich usług warto korzystać. W wielu instytucjach pożyczkowych dostępna jest oferta “pierwsza pożyczka za darmo”. Dla przykładu, przy pożyczce 700 zł w firmie:

  • Vivus RRSO wynosi 0% (pierwsza pożyczka) i 819,12% (kolejna pożyczka),
  • Alfa Kredyt RRSO wynosi 0% (pierwsza pożyczka) i 1081,20% (kolejna pożyczka),
  • Wonga RRSO wynosi 0% (pierwsza pożyczka) i 22,88% (kolejna pożyczka),
  • Feniko RRSO wynosi 0% (pierwsza pożyczka) i 553,31% (kolejna pożyczka).

Nasza strona świadczy usługę pośrednictwa kredytowego

Na samej górze strony dostępny jest ranking pożyczek, który przygotowała nasza redakcja. W rankingu można znaleźć oferty pierwszej darmowej pożyczki oraz zwykłych płatnych pożyczek pozabankowych. Przy firmach pożyczkowych wskazaliśmy minimalną oraz maksymalną kwotę pożyczki, podobnie zrobiliśmy z okresem spłaty zobowiązania. Porównaj oferty, które Cię interesują! W naszym rankingu jest możliwość dodania ofert do porównania. Wówczas na ekranie pojawią się wybrane przez nas pożyczki, w których w łatwy sposób porównamy podstawowe parametry. Kalkulacja sporządzona jest za pomocą odpowiedniego systemu. Wówczas już tylko jeden krok nas dzieli od złożenia wniosku.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty pożyczek w 15 minut

1) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki online udzielanej poprzez stronę internetową www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

2) Wandoo

Reprezentatywny przykład dla pożyczki standardowej udzielanej za pośrednictwem Serwisu: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1925,44 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 7,2 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1800 zł, Całkowity koszt pożyczki: 504,89 zł, w tym: (i) Prowizja: 494,28 zł, (ii) Odsetki: 10,65 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 2304,93 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 01.07.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej udzielanej za pośrednictwem Serwisu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1091,40 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania zobowiązania: 7,2% (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1100 zł, Całkowity koszt pożyczki: 248,50 zł, w tym: (i) Prowizja: 242,00 zł, (ii) Odsetki: 6,50 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1348,50 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 16.08.2021 r.

3) Cashtero

Cashtero pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 61 do 90 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 90 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Cashtero nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.05.2021 r.

4) SolCredit

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

5) AlfaKredyt

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: kwota pożyczki: 2000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, koszt pożyczki: 309,81 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309,81 zł (spłata jednorazowa), RRSO: 479,48%. Stan na 01.07.2020 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: kwota pożyczki: 2000 zł, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, koszt pożyczki: 309.80 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309.80 zł (spłata jednorazowa), RRSO: 479,48% Stan na 01.07.2020 r.

6) Wonga

RRSO wynosi 75,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.

7) Feniko

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: RRSO to 0% przy założeniach: kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; koszt pożyczki (całkowity) 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacji dokonano na dzień 03.03.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl:
RRSO wynosi: 248,29 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 7,2 %, koszt pożyczki: 421,48 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 21,22 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 421,48 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 236,89 zł, ostatnia rata w kwocie 237,03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

8) Kuki

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; kwota pożyczki (całkowita): 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; koszt pożyczki (całkowity): 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Citi Handlowy współpracuje z TIDAL i Live Nation
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 lipca 2019

Citi Handlowy współpracuje z TIDAL i Live Nation

Credit Agricole w Grodzisku Mazowieckim
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Grodzisku Mazowieckim

Kasy wirtualne legalne od 1 czerwca 2020
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 maja 2020

Kasy wirtualne legalne od 1 czerwca 2020

Zaplo – oferta pożyczki i opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 lutego 2019

Zaplo – oferta pożyczki i opinie

Smartfony negatywnie wpływają na mózg dziecka
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
25 grudnia 2018

Smartfony negatywnie wpływają na mózg dziecka

Opłata klimatyczna, miejscowa i uzdrowiskowa
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
18 października 2020

Opłata klimatyczna, miejscowa i uzdrowiskowa

Porównaj