Nadszedł czas na kolejną edycję rankingu kredytów hipotecznych w Polsce. Serwis bankier.pl przygotował zestawienie wykazujące koszt kredytu na zakup mieszkania o powierzchni 65 metrów kwadratowych dla trzyosobowej rodziny.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.02.2018
Udostępnij:

Na chwilę obecną osoby chcące kupić mieszkanie w ramach kredytu hipotecznego mogą skorzystać z ofert ogólnodostępnych, ponieważ dofinansowania w ramach programu MdM po fenomenalnym starcie odeszły w zapomnienie już w styczniu.

Kredytobiorcy
 

Propozycja kredytu przygotowywana jest dla małżeństwa w wieku trzydziestu lat, które na swoim utrzymaniu ma jedno dziecko. Generowana przez parę miesięczna pensja wynosi 5600 złotych. Mąż podpisaną ma w pracy umowę na czas nieokreślony, natomiast jego małżonki dotyczy umowa o pracę na trzy lata, którą podpisała ponad rok temu.

Zainteresowani chcą nabyć mieszkanie w stanie deweloperskim, która zlokalizowana jest w wielkopolskim mieście Poznań. Cena nieruchomości o powierzchni sześćdziesięciu pięciu metrów kwadratowych, w cenniku dewelopera wynosi 395 000 złotych. Małżeństwo nie ma na swoim koncie zaciągniętych pożyczek oraz negatywnej historii kredytowej
 

KREDYT Z MINIMALNYM WKŁADEM WŁASNYM

Banki wymagają od swoich Klientów, podczas udzielania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, dziesięcioprocentowego wkładu własnego wyliczonego z wartości nieruchomości. 


źródło danych: dane zebrał i opublikował serwis bankier.pl

Pierwsze trzy miejsca, w zakresie najniższych marż, należą do banków PBS, Credit Agricole i PKO.
 

KREDYT Z DWUDZIESTOPROCENTOWYM
WKŁADEM WŁASNYM

Im wyższa wartość wkładu własnego, tym więcej instytucji bankowych otwiera swoje oferty przed Klientami. W tej sytuacji małżeństwo musiałoby wpłacić 79 000 złotych wykorzystując zaoszczędzone pieniądze.


źródło danych: dane zebrał i opublikował serwis bankier.pl
 

Pierwsze trzy miejsca, w zakresie najniższych rat miesięcznych, należą do banków PBS,PKO Raiffeisen Polbank.
 

Komentarze