zadluzenia.com
zamknij

Nieoprocentowane pożyczki na szkolenia IT

Trwa konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju. Dzięki niemu można skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki na zdobycie umiejętności programowania. Adresatami akcji są wszyscy, którzy bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT chcieliby podjąć pracę w zawodzie programisty.

 

 

Opłacalne wykształcenie

 

Stale rośnie zapotrzebowanie na pracowników branży IT. Jak zauważa resort poziom zatrudnienia w sektorze informatycznym w Polsce wynosi ponad 100 000 pracowników, których nadal brakuje (aktualnie od 40 000 do 50 000 specjalistów). Tym samym jest to jedna z najbardziej obiecujących dróg rozwoju, dzięki której możemy zdobyć elastyczne zatrudnienie i godziny pracy, a przede wszystkim wysokie wynagrodzenie. 

 

Ministerstwo Rozwoju wychodzi z propozycją i chce przetestować na konkretnej grupie osób (o różnym poziomie i rodzaju wykształcenia, wieku i doświadczeniu zawodowym) możliwość przekwalifikowania się na stanowisko pracy wykorzystujące umiejętności programowania.

 

Więcej o konkursie

 

Budżet konkursu wynosi 15 000 000 zł. Osoby, które wygrają będą mogły skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki czy to w charakterze szkoleń i studiów podyplomowych z zakresu programowania czy wzmocnienia kompetencji kluczowych (jak znajomość języka angielskiego i praca w grupie). Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 100%.

 

Do kiedy można składać wnioski? Zgłoszenia w ramach konkursu będą przyjmowane od piątku 15 września do niedzieli 15 października 2017 roku. Samo rozstrzygnięcie konkursu przewidywane jest za około 5 miesięcy od połowy października. 

 

Wniosek jak czytamy może złożyć każdy, jednak “wnioskodawcy i ich potencjalni partnerzy muszą spełniać pewne dodatkowe wymogi wskazane w regulaminie”.

 

Spotkanie informacyjne 18 września

 

Ministerstwo Rozwoju zaprasza również na spotkanie informacyjne dla zainteresowanych składaniem wniosku o dofinansowanie na realizację projektu w ramach konkursu Programuj z PO WER. 

 

Chętni mogą przyjść i skorzystać z pomocy przy składaniu wniosku 18 września br. do siedziby Ministerstwa Rozwoju, przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie, w sali nr 5114 A w godz. 10:00 - 14:00.

 

W trakcie spotkania mają zostać przedstawione założenia ogłoszonego konkursu oraz kryteria wyboru projektów. Spotkanie będzie szansą na uzyskanie odpowiedzi na pytania i wątpliwości, które dotyczą procesu naboru i późniejszej realizacji projektów wybranych w ramach konkursu.

 

Wszyscy, którzy są zainteresowani spotkaniem muszą wysłać zgłoszenie na adres [email protected] lub [email protected]

 

Regulamin i inne ważne informacje są dostępne na stronie: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/41-innowacje-spoleczne-15/

 

Organizator zachęca do kontaktu pod adresem: [email protected]

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY