Ile kosztuje pralko-suszarka?

Ile kosztuje pralko-suszarka?

author
Sandra Tessmer
22 czerwca 2019

Pralko-suszarka to jedno z najbardziej przydatnych i pomocnych sprzętów AGD do domu. Łączy dwie funkcje oraz pozwala zaoszczędzić czas i energię. Sprawdziliśmy, ile kosztuje kupno pralko-suszarki.

Ile kosztuje pralko-suszarka?

Mimo że pralko-suszarka jest mniejszym wydatkiem niż zakup pralki i suszarki oddzielnie, to trzeba się liczyć z tym, że możemy ponieść wydatek rzędu 2 tysięcy złotych. Najtańsze modele można kupić już od 1,5 tysiąca zł, droższe mogą kosztować dwa, a nawet trzy razy więcej. Wszystko zależy od parametrów urządzenia i dodatkowych funkcji.

Przy zakupie pralko-suszarki trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka znaczących rzeczy, między innymi: pojemność bębna, zużycie wody i prądu. Po poznaniu tych parametrów można oszacować, czy bardziej opłacalne będzie kupno tańszego modelu, czy też lepiej zapłacić więcej i wybrać ekonomiczne urządzenie.

Pralko-suszarka do zabudowy

Na rynku spotkamy dwa typy urządzeń: pralko-suszarka do zabudowy i wolnostojąca. Pralko-suszarkę wolnostojącą można ustawić w dowolnym miejscu, a ponadto łatwiej wymienić. Mimo to bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które decydują się na zakup, cieszy się pralko-suszarka do zabudowy.

Trzeba jednak bardzo dobrze przemyśleć ten zakup, ponieważ w przypadku awarii lub konieczności wymiany może sprawić wiele kłopotu a co za tym idzie, będziemy musieli przygotować się na dodatkowe koszty. Pralko-suszarka do zabudowy to przede wszystkim rozwiązanie dla tych, którzy właśnie urządzają swoje mieszkanie albo są w trakcie generalnego remontu.

Pralko-suszarka – na co zwrócić uwagę?

Oprócz wymienionych wcześniej parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, istnieje jeszcze kilka bardzo znaczących kwestii. Aby pralko-suszarka mogła spełnić wszystkie nasze oczekiwania, należy sprawdzić klasę efektywności prania, klasę efektywności i prędkość wirowania, pobór wody i wymiary.

Efektywność prania to skuteczność z jaką urządzenie pierze. Od tego, jaką klasę efektywności prania wybierzemy, zależy to, jak czyste będą nasze ubrania. Każda pralko-suszarka jest oznaczona literą od A do G, z czego A oznacza najwyższą efektywność prania, a G najniższą. Trudno jednak znaleźć na rynku urządzenie oznaczone literą G. W Polsce dostępne są pralko-suszarki o klasie efektywności prania A i B.

Każda pralko-suszarka posiada także klasę efektywności wirowania – podobnie jak w przypadku klasy prania stosuje się skalę od A do G, jednak najczęściej można spotkać urządzenia oznaczone klasą B i C.

Istotną kwestią przy wyborze pralko-suszarki jest zużycie wody. Tego typu urządzenia ze względu na swoją podwójną funkcję zużywają często nawet dwa razy więcej wody niż zwykłe pralki, dlatego ten parametr także powinien odgrywać ważną rolę przy ostatecznym zakupie.

Podsumowanie

Pralko-suszarka to bardzo wygodne, nowoczesne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Jest to przede wszystkim idealna inwestycja dla osób zapracowanych, którym zależy na czasie. Podczas generalnego remontu dobrze przemyśleć taki zakup, ponieważ znacząco ułatwi nam on codzienną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Oława
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2017

Kredyt konsolidacyjny Oława

NOTUS Finanse – oddział w Ełku
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Ełku

ING Bank Śląski w Żorach
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Żorach

KredytOK w Raciborzu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
28 stycznia 2017

KredytOK w Raciborzu

Biuro paszportowe w Gliwicach
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
13 lipca 2022

Biuro paszportowe w Gliwicach

Darmowa pożyczka Vivus na raty
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
01 marca 2017

Darmowa pożyczka Vivus na raty

Porównaj