zadluzenia.com
zamknij

Nowe stacje paliw w Polsce

W maju na ponad 300 stacjach paliw zostaną usunięte szyldy Statoil. Zastąpi je nowa w Polsce marka - Circle K. Jest to długofalowy efekt transakcji, która odbyła się 5 lat temu.  

 

W 2012 roku koncern Statoil, który był kontrolowany przez norweski rząd, postanowił sprzedać kanadyjskiej firmie Alimentation Couche-Tard sieć stacji paliw. Kwota transakcji wyniosła 2,8 mld dolarów. Stacje Statoil zlokalizowane są w Skandynawii, Krajach Bałtyckich, Rosji jak i w Polsce. 

 

 

Alimentation Couche-Tard prowadzi sieć sklepów typu convenience przy stacjach paliw w USA i Kanadzie (są to małe sklepy, oferujące głównie produkty spożywcze i napoje, a także inne towary codziennego użytku).

 

Do 2021 roku Kanadyjczycy otrzymali prawa do używania nazwy i logotypu Statoil. Postanowili jednak zastąpić je własną marką - Circle K. Na całym świecie pod tą nazwą działa już ponad 15 tys. sklepów i stacji paliw. 

 

 

Firmy Statoil nie ma już w naszym kraju od kwietnia ubiegłego roku. Wówczas operator kilkuset stacji w Polsce zmienił nazwę ze Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o. na Circle K Polska. Sp. z o.o. Mimo, że nazwę Statoil nadal możemy zauważyć przy drogach, to na paragonach, fakturach i innych dokumentach zobaczymy już Circle K Polska.

 

O tym, w jaki sposób płacić mniej za paliwo, pisaliśmy w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/jak-placic-mniej-za-paliwo-najlepsze-sposoby/

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY