Brytyjczyk John Cryan ustępuje miejsca na fotelu prezesa Deutsche Banku prawie pięćdziesięcioletniemu Niemcowi - Christianowi Sewingowi. Do tej pory był on wiceprezesem banku odpowiedzialnym za bankowość prywatną i komercyjną.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 09.04.2018
Udostępnij:

Od 2005 roku John Cryan sprawował funkcję prezesa Deutsche Banku, a jego kontrakt miał obowiązywać jeszcze przez dwa lata. Jak zaznacza przewodniczący rady nadzorczej Paul Achleitner, John Cryan odegrał kluczową rolę w prawie 150-letniej historii banku i przyczynił się do przyszłych sukcesów. Dodał również, że po przeprowadzeniu kompleksowych analiz, spółka uznała, iż przyszedł czas na zmiany.

Zgodnie z decyzją, nowym prezesem Deutsche Banku mianowano Christiana Sewinga, który od trzech lat wchodził już w skład zarządu banku. Był wiceprezesem, który odpowiadał za bankowości prywatną i komercyjną. 

Analitycy twierdzą, że zmiana na fotelu prezesa została spowodowana słabymi wynikami banku. Media za zachodnią granicą informują, że następcy Brytyjczyka poszukiwano już w lutym, tuż po podaniu informacji o stratach banku za ubiegły rok.

Zmiany wiceprezesów

Razem z Johnem Cryanem z banku odejdzie również: Marcus Schenck – wiceprezes do spraw finansowych, a na stanowiskach wiceprezesów zasiądą Garth Ritchie i Karl von Rohr.

Decyzję o odwołaniu Johna Cryana i powołaniu jego następcy podjęto na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej 8 kwietnia bieżącego roku.

Deutsche Bank jest międzynarodowym bankiem, w którego strukturach pracuje ponad sto tysięcy pracowników. W Polsce funkcjonuje Deutsche Bank Polska S.A.

Komentarze