Zaszły zmiany w zarządzie banku BGŻ BNP Parias. Rada Nadzorcza instytucji 8 listopada powołała na stanowisko wiceprezesa banku Kazimierza Łabno - można wyczytać w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez BGŻ BNP Paribas.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 09.11.2018
Udostępnij:

Zarząd BGŻ składa się obecnie z prezesa, siedmiu wiceprezesów oraz dwóch członków zarządu.

Bank poinformował, że Łabno będzie wiceprezesem zarządu „na okres do czasu zakończenia bieżącej trzyletniej wspólnej kadencji członków zarządu banku”.​

Nowy wiceprezes
 

Kazimierz Łabno to absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku socjologia oraz ukończył także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku bankowość. Łabno może pochwalić się trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze nearshoringu i operacji oraz w pracy dotyczącej uniwersalnych projektów bankowych. 

Kariera nowego wiceprezesa sięga 1990 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Banku BPH, w którym pracował do 2010 roku. Zajmował się wówczas prowadzeniem projektu mającego na celu połączenie Banku Przemysłowo-Handlowego z Powszechnym Bankiem Kredytowym. W międzyczasie:
– w 2005 roku odpowiadał za podział Banku BPH
– w 2007 roku zajął stanowisko wiceprezesa i zajmował się usługami, integracją, operacjami oraz IT.

Po zakończeniu współpracy z Bankiem BPH, Kazimierz Łabno w 2010 roku został kierownikiem Departamentu Projektów Strategicznych w Alior Banku, gdzie pracował do 2012 roku. Wówczas zrezygnował z kariery bankowej i postawił na własny biznes.

W tym samym roku od zera stworzył firmę zajmującą się produkcją opakowań z tektury falistej – TriPack LTD. 2013 roku to praca w IT BPS, gdzie przez 8 miesięcy zajmował stanowisko wiceprezesa. W listopadzie 2013 roku został dyrektorem do spraw operacji i menedżerem do spraw transformacji w Raiffeisen Bank Polska.


 

BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec ubiegłego roku 279 710 000 złotych. Drugi kwartał roku bieżącego instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. 

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BGŻ BNP Paribas.

Komentarze