Czwartek 18 października to dzień, w którym Warszawa może zostać sparaliżowana. Taksówkarze zapowiedzieli protest przeciwko „nielegalnym przewoźnikom”.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 12.09.2018
Udostępnij:

Zgodnie z informacjami udostępnionymi na profilu Związku Zawodowego „Warszawski Taksówkarz” na Facebooku, taksówkarze planują protest na 18 października. Portal wp.pl prognozuje, że w proteście weźmie udział do 1,5 tys. samochodów.

Źródło: https://www.facebook.com/ZwiazekZawodowyWarszawskiTaksowkarz/photos/a.150411028471179/991275491051391/?type=3&theater

Z dokumentu wynika, że “trasa przejazdu będzie wiodła obok siedzib urzędów i komend policji, które mają wpływ na ściganie nielegalnych przewoźników, a które nie robią nic w tym temacie lub ścigają taksówkarzy, którzy domagają się działań stosownych służb”.  Taksówkarze za nielegalnych przewoźników uznają kierowców Ubera czy Taxify.

Organizatorzy zapewniają jednak, że będą również przestrzegać zasad ruchu drogowego w przypadku pojazdów uprzywilejowanych – „Podczas przejazdu będzie ćwiczone prawidłowe zachowanie kierowców w stosunku do pojazdów uprzywilejowanych”.

Trasa strajku

Kolumna protestujących wystartuje o godzinie 11.00 z parkingu przy Cmentarzu Północnym przy ulicy Wóycickiego i dalej przejedzie przez centrum miasta, aż do ulicy Sokolej obok stadionu PGE Narodowego. 

Nie jest to pierwsza taka akcja polskich taksówkarzy – podobne przedsięwzięcie miało miejsce w ubiegłym roku 5 czerwca. Kolejny planowany protest może przyczynić się do znacznych utrudnień 18 października, dlatego już teraz warto zaplanować sobie dzień i transport do pracy. 

Komentarze (0)

TAXÓWKI powinny zniknąć z naszych dróg. Stare zaniedbane i śmierdzące a w nich niemyci kierowcy. Do tego wysokie stawki i pretensje kierowcy że w ogóle musi jechać! Nie wspomnę o tym że obcokrajowcy, którzy przyjeżdzają do naszej firmy są nagminnie naciągani na b. wysokie stawki. Przestałem korzystać z taksówek około rok temu na rzecz UBER i nigdy więcej do TAXI nie wsiądę.