Obrotomierz – kredyt dla firm w Idea Bank

Obrotomierz – kredyt dla firm w Idea Bank

author
Patryk Byczek
06 maja 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Idea Bank jest uznawany za jeden z najlepszych banków dla firm, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, przyznane m.in. przez przez polską edycję magazynu „Forbes” za najlepszy bank dla firm w latach 2011-2013.

Na tle konkurencji Idea Bank wyróżnia się przede wszystkim szeroką, elastyczną i innowacyjną ofertą produktową, dopasowaną do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Doskonałym dowodem na realizację innowacyjnej strategii przez Idea Bank jest serwis internetowy Obrotomierz, za pośrednictwem którego można całkowicie online otrzymać kredyt na kwotę nawet do 350 tys. złotych

Kredyt firmowy Obrotomierz w pigułce:

  • Kredyt do 350 000 zł
  • Maksymalny okres spłaty to 10 lat
  • Decyzja kredytowa online w kilka minut
  • Pieniądze na koncie nawet w 1 dzień
  • Bez zaświadczeń z ZUS i US

Złóż wniosek

Maksymalna kwota kredytu

W zależności od produktu kredytowego w ramach obrotomierza można wnioskować o:

1) Kredyt obrotowy ratalny lub limit na rachunku bieżącym dla firm na kwotę do 250 tys. złotych na dowolny cel bez zabezpieczenia,

2) Kredyt obrotowy ratalny lub limit na rachunku bieżącym dla firm na kwotę do 350 tys. złotych z gwarancją de minimis (zabezpieczenie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego) na finansowanie bieżącej działalności,

3) Kartę kredytową dla firm z limitem do 50 tys. złotych.

Okres kredytowania

W przypadku kredytu obrotowego ratalnego lub limitu na rachunku bieżącym okres kredytowania wynosi 10 lat. Z kolei karta kredytowa dla firm z limitem do 50 tys. złotych może zostać wydana na okres 36 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Pieniądze na koncie w 1 dzień

Główną korzyścią wynikającą z wnioskowania o kredyt dla firm w Idea Banku za pośrednictwem serwisu internetowego „Obrotomierz” jest szybkość realizacji procesu kredytowego. Dzięki „Obrotomierzowi” decyzja kredytowa wydawana jest całkowicie online – maksymalnie w ciągu kilku minut od wysłania wniosku. W przypadku decyzji o przyznaniu kredytu środki można otrzymać już następnego dnia. Wszystko za sprawą automatyzacji platformy kredytowej Idea Banku.

Procedura online

Wnioskowanie o kredyt w Idea Banku poprzez platformę kredytową „Obrotomierz” odbywa się całkowicie online. Pierwszym niezbędnym krokiem do uzyskania decyzji kredytowej jest wypełnienie elektronicznego wniosku, w którym musimy podać podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz NIP firmy.

Następnie należy przesłać wyciąg z kont firmowych w formie PDF uwzględniający naszą historię rachunków z ostatnich 6 miesięcy. Idea Bank wymaga od nas również podania loginu i hasła dostępu do naszych kont firmowych w celu weryfikacji przesłanych danych. Niezależnie od decyzji kredytowej dane umożliwiające dostęp do naszych kont firmowych są usuwane (zgodnie z zapewnieniem banku nie podlegają archiwizacji).

Dzięki zastosowaniu takiej procedury czas oczekiwania na decyzję kredytową został zredukowany do minimum za sprawą automatyzacji całego procesu wyliczania zdolności kredytowej.

Prostota i bezpieczeństwo

Wielu kredytobiorców może mieć opory podczas podawania wrażliwych danych przez Internet, takich login i hasło dostępu do konta firmowego. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że błyskawiczne wydawanie decyzji kredytowych przez Internet jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki udostępnieniu takich danych ze względu na automatyzację całego procesu kredytowego.

Ponadto w kwestii bezpieczeństwa Idea Bank zapewnia, że wykorzystuje najnowocześniejsze systemy zabezpieczające, takie jak podpis elektroniczny, maskowane hasło dostępu, szyfrowanie połączeń https, czy autoryzację operacji przez hasła SMS.

Przy dość skomplikowanym zapleczu technologicznym aplikacja Idea Banku cechuje dużą prostotą. Do wyliczenia zdolności kredytowej nie jest bowiem konieczne wysłanie zaświadczeń z ZUS i US. Wystarczy jedynie przesłać wyciąg z konta firmowego za okres ostatnich 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej (wiele ofert kredytów dla firm wymaga przedstawienia dochodów z ostatnich 12, a nawet 24 miesięcy).

Kto może otrzymać kredyt firmowy?

Kredyt dla firm dzięki aplikacji „Obrotomierz” – czy to w formie kredytu obrotowego ratalnego, limitu na rachunku bieżącym, kredytu z gwarancją de minimis, czy karty kredytowej – może otrzymać każdy przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą minimum od 6 miesięcy. Warunkiem koniecznym dla uzyskania kredytu firmowego jest oczywiście otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak uzyskać kredyt firmowy „Obrotomierz”

Żeby uzyskać kredyt firmowy „Obrotomierz” należy w pierwszej kolejności wypełnić wniosek na stronie aplikacji Idea Banku. Następnie musimy wysłać wyciąg z  konta firmowego w formacie PDF uwzględniający historię rachunku z ostatnich 6 miesięcy oraz podać login i hasło dostępu do naszego konta w celu weryfikacji danych. W następnych krokach będziemy proszeni i podanie szczegółowych informacji dotyczących naszej firmy, kwoty oraz rodzaju interesującego nas kredytu. Po wypełnieniu całego formularza elektronicznego w ciągu kilku minut powinniśmy otrzymać decyzję kredytową.

Dodatkowe informacje i opłaty

Kształt i warunki umowy kredytowej są negocjowalne, dlatego wysokość marży, prowizji oraz oprocentowania mogą być różne dla poszczególnych kredytobiorców. W przypadku kredytu obrotowego lub limitu na rachunku bieżącym z gwarancją de minimis koszty kredytowe zazwyczaj są niższe, ze względu na zabezpieczenie kredytu (nawet do 60% kwoty) przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Należy jednak pamiętać, że maksymalny okres kredytowania podlegający zabezpieczeniu wynosi 27 miesięcy i kosztuje 0,5% w skali roku od kwoty kredytu.

Wnioskowanie o kredyt firmowy przez Internet przy pomocy aplikacji Idea Banku jest co prawda bezpłatne, jednak w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej należy liczyć się z dodatkową, jednorazową opłatą w wysokości 200 zł za udzielenie kredytu. Ponadto za całkowitą przedterminową spłatę (w ciągu pierwszych 60 miesięcy od rozpoczęcia umowy) bank pobiera dodatkową prowizję równą 2,5% salda kredytu na dzień spłaty. 

Kredyt dla firm Obrotomierz – opinie

Kredyt firmowy Idea Banku jest produktem bardzo innowacyjnym. Przedsiębiorcy bardzo chwalą sobie ograniczoną procedurę kredytową, a przede wszystkim błyskawiczną decyzję kredytową. To zasługu procesu kredytowego, który w całości odbywa się online. Na uwagę zasługuje także spora kwota dostępnego kredytu.

Plusy:

– wysoka kwota kredytu

– długi okres kredytowania

– możliwość negocjacji warunków umowy

– bez dostarczania zaświadczeń z ZUS i US

– cały proces odbywa się online

– decyzja kredytowa w kilka minut

– innowacyjne rozwiązanie dla firm

– oferta dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność od 6 miesięcy

– dostępny także z gwarancją de minimis 

Minusy:

– opłata jednorazowa za przyznanie kredytu

Złóż wniosek

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Anabella
Anabella
2016-06-21 06:18:03

Brałam ten kredyt obrotowy i nie musiałam dowozić żadnych dokumentów dodatkowych. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich formalności następnego dnia pieniądze były na moim koncie. Wydaje mi się, że jeśli u kogoś procedura ta nie jest tak uproszczona to muszą być jakieś wątpliwości. Wtedy rozumiem, że bank chce się upewnić.

Michalina
Michalina
2016-06-03 20:16:57

@karlo, nie wiem gdzie korzystasz z banku, ale ja u siebie w oddziale nie miałam problemu z takim wyliczeniem, ani z żadnym innym. Wszystko zawsze przebiegało bez sprawnie i bez większych problemów. Co prawda obsługa zależy od konkretnej osoby, ale finalnie zawsze jestem zadowolona.

Podobne artykuły

Świąteczny konkurs – do wygrania 30 bonów Empik

Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy 30 bonów do sieci Empik – każdy o wartości 100 zł. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na świąteczne pytanie. Sprawdź warunki konkursu.

author
Dominika Byczek
03 grudnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Service Jam – warsztaty organizowane przez Bank Pekao

Trzy dni warsztatów Service Jam od Banku Pekao SA. Od 7 do 9 grudnia (piątek-niedziela) drugi największy bank w Polsce organizuje praktyczna spotkania dla młodych ludzi, których zadaniem będzie opracowanie koncepcji bankowego oddziału przeszłości.

author
Patryk Byczek
06 grudnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zysk PKO BP w II kwartale 2019

PKO BP wypracował w drugim kwartale bieżącego roku zysk na poziomie 1 217 000 000 złotych. Rok wcześniej wynik z tego tytułu wynosił 933 000 000 złotych. Sprawdź wyniki swojego banku.

author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile zarabia administrator sieci?

Administrator sieci to osoba, która odpowiada za odpowiednie działanie sieci IT w każdej większej firmie. Z roku na rok, ze względu na rozwijające się zainteresowanie branżą informatyczną, zapotrzebowanie na pracowników w tym dziale jest coraz więcej. Sprawdziliśmy, ile zarabiają administratorzy sieci.

author
Sandra Tessmer
23 października 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Zysk Banku Pekao w I kwartale 2019

Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao w pierwszym kwartale wyniósł blisko 160 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 5 000 000 złotych względem analogicznego okresu w roku poprzednim.

author
Patryk Byczek
27 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Władze Idea Banku

Idea Bank powstał na bazie GMAC Banku, który został w 2010 roku przejęty przez Getin Holding. W 2011 roku otwarto pierwsze placówki instytucji, ponieważ do tej pory prowadziła ona swoją działalność jedynie online.

author
Patryk Byczek
28 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj