Obrotomierz – kredyt dla firm w Idea Bank

Obrotomierz – kredyt dla firm w Idea Bank

author
Patryk Byczek
06 maja 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Idea Bank jest uznawany za jeden z najlepszych banków dla firm, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, przyznane m.in. przez przez polską edycję magazynu „Forbes” za najlepszy bank dla firm w latach 2011-2013.

Na tle konkurencji Idea Bank wyróżnia się przede wszystkim szeroką, elastyczną i innowacyjną ofertą produktową, dopasowaną do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Doskonałym dowodem na realizację innowacyjnej strategii przez Idea Bank jest serwis internetowy Obrotomierz, za pośrednictwem którego można całkowicie online otrzymać kredyt na kwotę nawet do 350 tys. złotych

Kredyt firmowy Obrotomierz w pigułce:

  • Kredyt do 350 000 zł
  • Maksymalny okres spłaty to 10 lat
  • Decyzja kredytowa online w kilka minut
  • Pieniądze na koncie nawet w 1 dzień
  • Bez zaświadczeń z ZUS i US

Złóż wniosek

Maksymalna kwota kredytu

W zależności od produktu kredytowego w ramach obrotomierza można wnioskować o:

1) Kredyt obrotowy ratalny lub limit na rachunku bieżącym dla firm na kwotę do 250 tys. złotych na dowolny cel bez zabezpieczenia,

2) Kredyt obrotowy ratalny lub limit na rachunku bieżącym dla firm na kwotę do 350 tys. złotych z gwarancją de minimis (zabezpieczenie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego) na finansowanie bieżącej działalności,

3) Kartę kredytową dla firm z limitem do 50 tys. złotych.

Okres kredytowania

W przypadku kredytu obrotowego ratalnego lub limitu na rachunku bieżącym okres kredytowania wynosi 10 lat. Z kolei karta kredytowa dla firm z limitem do 50 tys. złotych może zostać wydana na okres 36 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Pieniądze na koncie w 1 dzień

Główną korzyścią wynikającą z wnioskowania o kredyt dla firm w Idea Banku za pośrednictwem serwisu internetowego „Obrotomierz” jest szybkość realizacji procesu kredytowego. Dzięki „Obrotomierzowi” decyzja kredytowa wydawana jest całkowicie online – maksymalnie w ciągu kilku minut od wysłania wniosku. W przypadku decyzji o przyznaniu kredytu środki można otrzymać już następnego dnia. Wszystko za sprawą automatyzacji platformy kredytowej Idea Banku.

Procedura online

Wnioskowanie o kredyt w Idea Banku poprzez platformę kredytową „Obrotomierz” odbywa się całkowicie online. Pierwszym niezbędnym krokiem do uzyskania decyzji kredytowej jest wypełnienie elektronicznego wniosku, w którym musimy podać podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz NIP firmy.

Następnie należy przesłać wyciąg z kont firmowych w formie PDF uwzględniający naszą historię rachunków z ostatnich 6 miesięcy. Idea Bank wymaga od nas również podania loginu i hasła dostępu do naszych kont firmowych w celu weryfikacji przesłanych danych. Niezależnie od decyzji kredytowej dane umożliwiające dostęp do naszych kont firmowych są usuwane (zgodnie z zapewnieniem banku nie podlegają archiwizacji).

Dzięki zastosowaniu takiej procedury czas oczekiwania na decyzję kredytową został zredukowany do minimum za sprawą automatyzacji całego procesu wyliczania zdolności kredytowej.

Prostota i bezpieczeństwo

Wielu kredytobiorców może mieć opory podczas podawania wrażliwych danych przez Internet, takich login i hasło dostępu do konta firmowego. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że błyskawiczne wydawanie decyzji kredytowych przez Internet jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki udostępnieniu takich danych ze względu na automatyzację całego procesu kredytowego.

Ponadto w kwestii bezpieczeństwa Idea Bank zapewnia, że wykorzystuje najnowocześniejsze systemy zabezpieczające, takie jak podpis elektroniczny, maskowane hasło dostępu, szyfrowanie połączeń https, czy autoryzację operacji przez hasła SMS.

Przy dość skomplikowanym zapleczu technologicznym aplikacja Idea Banku cechuje dużą prostotą. Do wyliczenia zdolności kredytowej nie jest bowiem konieczne wysłanie zaświadczeń z ZUS i US. Wystarczy jedynie przesłać wyciąg z konta firmowego za okres ostatnich 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej (wiele ofert kredytów dla firm wymaga przedstawienia dochodów z ostatnich 12, a nawet 24 miesięcy).

Kto może otrzymać kredyt firmowy?

Kredyt dla firm dzięki aplikacji „Obrotomierz” – czy to w formie kredytu obrotowego ratalnego, limitu na rachunku bieżącym, kredytu z gwarancją de minimis, czy karty kredytowej – może otrzymać każdy przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą minimum od 6 miesięcy. Warunkiem koniecznym dla uzyskania kredytu firmowego jest oczywiście otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak uzyskać kredyt firmowy „Obrotomierz”

Żeby uzyskać kredyt firmowy „Obrotomierz” należy w pierwszej kolejności wypełnić wniosek na stronie aplikacji Idea Banku. Następnie musimy wysłać wyciąg z  konta firmowego w formacie PDF uwzględniający historię rachunku z ostatnich 6 miesięcy oraz podać login i hasło dostępu do naszego konta w celu weryfikacji danych. W następnych krokach będziemy proszeni i podanie szczegółowych informacji dotyczących naszej firmy, kwoty oraz rodzaju interesującego nas kredytu. Po wypełnieniu całego formularza elektronicznego w ciągu kilku minut powinniśmy otrzymać decyzję kredytową.

Dodatkowe informacje i opłaty

Kształt i warunki umowy kredytowej są negocjowalne, dlatego wysokość marży, prowizji oraz oprocentowania mogą być różne dla poszczególnych kredytobiorców. W przypadku kredytu obrotowego lub limitu na rachunku bieżącym z gwarancją de minimis koszty kredytowe zazwyczaj są niższe, ze względu na zabezpieczenie kredytu (nawet do 60% kwoty) przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Należy jednak pamiętać, że maksymalny okres kredytowania podlegający zabezpieczeniu wynosi 27 miesięcy i kosztuje 0,5% w skali roku od kwoty kredytu.

Wnioskowanie o kredyt firmowy przez Internet przy pomocy aplikacji Idea Banku jest co prawda bezpłatne, jednak w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej należy liczyć się z dodatkową, jednorazową opłatą w wysokości 200 zł za udzielenie kredytu. Ponadto za całkowitą przedterminową spłatę (w ciągu pierwszych 60 miesięcy od rozpoczęcia umowy) bank pobiera dodatkową prowizję równą 2,5% salda kredytu na dzień spłaty. 

Kredyt dla firm Obrotomierz – opinie

Kredyt firmowy Idea Banku jest produktem bardzo innowacyjnym. Przedsiębiorcy bardzo chwalą sobie ograniczoną procedurę kredytową, a przede wszystkim błyskawiczną decyzję kredytową. To zasługu procesu kredytowego, który w całości odbywa się online. Na uwagę zasługuje także spora kwota dostępnego kredytu.

Plusy:

– wysoka kwota kredytu

– długi okres kredytowania

– możliwość negocjacji warunków umowy

– bez dostarczania zaświadczeń z ZUS i US

– cały proces odbywa się online

– decyzja kredytowa w kilka minut

– innowacyjne rozwiązanie dla firm

– oferta dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność od 6 miesięcy

– dostępny także z gwarancją de minimis 

Minusy:

– opłata jednorazowa za przyznanie kredytu

Złóż wniosek

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Anabella
Anabella
2016-06-21 06:18:03

Brałam ten kredyt obrotowy i nie musiałam dowozić żadnych dokumentów dodatkowych. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich formalności następnego dnia pieniądze były na moim koncie. Wydaje mi się, że jeśli u kogoś procedura ta nie jest tak uproszczona to muszą być jakieś wątpliwości. Wtedy rozumiem, że bank chce się upewnić.

Michalina
Michalina
2016-06-03 20:16:57

@karlo, nie wiem gdzie korzystasz z banku, ale ja u siebie w oddziale nie miałam problemu z takim wyliczeniem, ani z żadnym innym. Wszystko zawsze przebiegało bez sprawnie i bez większych problemów. Co prawda obsługa zależy od konkretnej osoby, ale finalnie zawsze jestem zadowolona.

Podobne artykuły

Oferty specjalne dla przedsiębiorców internetowych od Santander Bank Polska

Santander Bank Polska nie pozostaje obojętny na trudną sytuację przedsiębiorców. We współpracy w platformą Sprzedajmy.pl przygotował specjalne oferty dla przedsiębiorców działających w Internecie. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

author
Aleksandra Gościnna
08 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

12 czerwca spotkanie „frankowiczów” z RPO

12 czerwca 2017 w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone kredytom frankowych, zorganizowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego oraz UOKiK.

author
Patryk Byczek
29 maja 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Kątach Wrocławskich

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Kątach Wrocławskich – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Internet Szybciej Więcej – nowy program rządowy

Internet Szybciej Więcej to jeden z programów z tzw. „piątki Morawieckiego”:

author
Dominika Byczek
07 września 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Firmy zgłaszają mniejsze zapotrzebowanie na pracowników

W ciągu najbliższych trzech miesięcy nie należy spodziewać się gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na pracowników. Co ciekawe, dojdzie na rynku pracy do niewielkich redukcji. Firmy będące pracodawcami zapowiadają spadek zainteresowania zatrudnieniem kolejnych osób.

author
Alicja Hirsekorn
27 czerwca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Dokąd Polacy jeżdżą na wakacje ?

Już po raz szósty Mondial Assistance przedstawił wyniki badania, które dotyczy wakacyjnych planów Polaków. Analiza pokazuje, że w tym roku 26% z nas wybiera się za granicę, a  74% postanowiło zorganizować swój wypoczynek nad Wisłą.

author
Aneta Jankowska
05 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj