W ramach protestu funkcjonariuszy Policji, który ruszy już 10 lipca, zamiast mandatów udzielane będą pouczenia. Wszystko wynika z braku porozumienia między Policjantami a MSWiA, w związku w niskimi wynagrodzeniami Policjantów.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 07.07.2018
Udostępnij:

Protest ma przejawiać się także bardzo skrupulatnym, dokładnym i wręcz drobiazgowym wykonywaniem wszystkich obowiązków. Tego typu czynności, czyli tak zwany strajk włoski, zapowiadają zarówno funkcjonariusze prewencji, jak i drogówki.

Wymagania Policjantów

Funkcjonariusze Policji oczekują przede wszystkim wyższego o 650 złotych wynagrodzenia. Kolejnymi warunkami są płatne zwolnienia lekarskie, więcej płatne służby odbywające się w dniach ustawowo wolnych od pracy, wyższa płaca za nadgodziny oraz lepszy system emerytalny. MSWiA informowało, że do tej pory odbyły się 23 spotkania NSZZ służb mundurowych, lecz nie przyniosły one żadnych pozytywnych rezultatów.

Czas trwania protestu

W chwili obecnej znana jest jedynie data startu protestu. Konkretny termin zakończenia nie został jeszcze jednak podany. Wiadomo jednak, że przedstawiciele związków zawodowych ze wszystkich województw podjęli decyzję o rozpoczęciu protestu. 

Pouczenia, lecz nie zawsze

Policjanci podkreślają, że w wyjątkowych sytuacjach, które będą wymagały szczególnej interwencji, kontrole nie skończą się jedynie na pouczeniu. Wszystko wskazuje więc na to, że piraci drogowi nie unikną kar za zbyt przesadne łamanie przepisów prawa ruchu drogowego.

Komentarze