BNP Paribas wspiera Biebrzański Park Narodowy

BNP Paribas wspiera Biebrzański Park Narodowy

author
Patryk Byczek
27 kwietnia 2020

Bank BNP Paribas jest instytucja, dla której troska o środowisko naturalne jest bardzo ważnym zobowiązaniem i podstawią odpowiedzialnego funkcjonowania. Właśnie dlatego naturalnym ruchem dla instytucji było zaangażowanie się w przeciwdziałanie katastrofy przyrodniczej i wsparcie Biebrzańskiego Parku Narodowego po fali pożarów.

Bank BNP Paribas w związku z przyrodniczą tragedią zachęca do pomocy wszystkich tych, którym los naszej planety nie jest obojętny.

Bank BNP Paribas od wielu lat angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Od kilku dni z rosnącym niepokojem obserwujemy rozprzestrzenianie się pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. To ogromna katastrofa przyrodnicza. Spłonęły już tysiące hektarów obszarów naturalnych, siedlisk zagrożonych gatunków, dlatego zdecydowaliśmy się za pośrednictwem naszej Fundacji BNP Paribas przekazać darowiznę na rzecz ratowania tego bezcennego dziedzictwa natury. Promowanie eko-postaw i sprawiedliwości klimatycznej to jedno z naszych kluczowych działań, dlatego zachęcamy do wsparcia Biebrzańskiego Parku Narodowego.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

BNP Paribas wspiera środowisko

BNP Paribas od bardzo długiego czasu jest zaangażowany w działania przeciwdziałające zmianom klimatu, między innymi:

– ograniczenie finansowania sektorów uznanych za szkodliwe dla środowiska,
– wspieranie transformacji energetycznej poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług,
– promowanie eko-postaw i sprawiedliwości klimatycznej.

W związku z odpowiedzialnością wobec środowiska naturalnego, Bank BNP Paribas jest w trakcie realizacji trzech najważniejszych zobowiązań:

– współpracy z klientami w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną,
– ograniczaniu negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środowisko naturalne,
– zwiększaniu świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami.

Grupa BNP Paribas już dziewięć lat temu uznała, że działania odnośnie do zapobiegania zmianom klimatu są kluczowym priorytetem. W związku z tym Bank podjął zobowiązanie do poszerzenia działań na rzecz różnorodności biologicznej, wody, powietrza, zasobów naturalnych i gospodarki o obiegu zamkniętym.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/502220/bnp-paribas-przekazal-20-000-zl-na-ratowanie-biebrzanskiego-parku-narodowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Firmy mają problem ze znalezieniem pracowników
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 lipca 2018

Firmy mają problem ze znalezieniem pracowników

Język migowy w oddziałach PKO BP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 kwietnia 2019

Język migowy w oddziałach PKO BP

Bank Pocztowy z kredytem na telefon
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2020

Bank Pocztowy z kredytem na telefon

Kredyt samochodowy Łowicz
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 listopada 2017

Kredyt samochodowy Łowicz

Ile zarabia elektromechanik?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
14 grudnia 2019

Ile zarabia elektromechanik?

Kasa Stefczyka Chojna
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 października 2020

Kasa Stefczyka Chojna

Porównaj