zadluzenia.com
zamknij

Od czerwca 2018 punkty karne nie będą się sumować

Dobra wiadomość dla kierowców, którym zdarza się złamać przepisy drogowe. Od czerwca bieżącego roku punkty karne za wykroczenia drogowe nie będą się sumować. Limit do przekroczenia nie będzie już tak prosty.

Nowe przepisy mówią o tym, że policjanci drogówki podczas jednej kontroli, będą mogli ukarać kierowcę tylko dziesięcioma punktami karnymi. Obecnie nie obowiązuje żaden limit. Czy nadchodzące zmiany okażą się dobrym rozwiązaniem?Większa liczba piratów drogowych

Zmiany, które mają obowiązywać od 1 czerwca 2019 roku, mogą przynieść więcej złego, niż dobrego. Gdy nieoznakowany radiowóz trafi na pirata drogowego, który na długim odcinku drogi nie będzie zwracał na obowiązujące znaki prędkości, i będzię tą prędkość przekraczał wieloktornie, policja będzie mogła ukarać delikwenta jedynie za największe przekroczenie prędkości.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Warto pamiętać, że zapisując się na kurs prawa jazdy oraz zdając egamin państwowy zobowiązaliśmy się do przepisowej jazdy pojazdami mechanicznymi. Polska Policja oraz Polskie Towarzystwo Kierowców stanowczo podkreśla, że jazda niezgoda z przepisami powinna być karana, nawet surowo. Policja ma prawo odebrać prawo jazdy na drodze, jeżeli kierowca zagraża życiu pasażerów lub osób trzecich.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY