Największy bank w Polsce ostrzega swoich Klientów przed oszustami. Stworzone zostało złośliwe oprogramowanie na telefony komórkowe, które podszywając się pod wtyczkę Adobe Flash potrafi przejąć wpisywane przez użytkowników dane podczas logowania się do swojego konta bankowego.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 18.06.2018
Udostępnij:

Aby ustrzec swoje urządzenie od podejrzanych oprogramowań, bank zaleca nie instalowanie aplikacji pobranych z obcych źródeł. Złośliwy program, który atakuje urządzenia mobilne, potrafi:

  • przechwycić wpisywane w panelu logowania dane, 

  • odczytywać i wysyłać wiadomości SMS,

  • przekierowywać połączenia.

Złośliwe oprogramowanie

Bank w specjalnym komunikacie przypomina także, że nigdy nie wymaga od swoich Klientów, aby podawali dane uwierzytelniające, takie jak na przykład: numer klienta, hasło oraz kod jednorazowy (służący co potwierdzenia wykonywanej operacji).

Program może opierać się także o falszywą stronę z nakładką wizualną banku PKO BP. Bank zaleca, aby zwracać szczególną uwagę na adres strony, podczas gdy chcemy zalogować się do swojej bankowości internetowej.

Każdy, kto korzystał ze swojego konta bankowego przy pomocy strony z nieznanym adresem, powinien czym prędzej skontaktować się z bankiem, w celu zabezpieczenia konta.
 

Komentarze