Komornik zajął psa i wystawił go na eBay

Komornik zajął psa i wystawił go na eBay

author
Dominika Sobieraj
28 lutego 2019

Komornik przyszedł do domu dłużników i na oczach małych dzieci sfotografował ich psa, a potem wystawił go na internetową aukcję. Świat zapewne nie dowiedziałby się o całej sytuacji, gdyby nie to, że nowa właścicielka mopsa postanowiła go… zareklamować.

Sytuacja miała miejsce w Niemczech. Całą sprawę nagłośniła lokalna gazeta “Die Glocke”. Dłużnicy to małżeństwo wychowujące troje małych dzieci (w wieku 5, 7 i 9 lat). Rodzina była zadłużona w niemieckim urzędzie skarbowym. Jednym ze składników długu był nieuiszczony podatek za posiadanie psa.

SŁODKA MOPSICZKA ZA 750 EURO

Mopsiczka o imieniu Edda została wystawiona na aukcji w grudniu ubiegłego roku. Tytuł na eBayu głosił, że przedmiotem sprzedaży jest “Słodka mopsiczka z rodowodem”. Aukcja została wystawiona z prywatnego konta pracownika magistratu w Ahlen.

Pies został kupiony za 750 euro przez policjantkę z Nadrenii, która skusiła się na ofertę tylko dlatego, że w ogłoszeniu wskazano, że mopsiczka jest zdrowa. Po wizycie u weterynarza okazało się jednak, że pies musiał przejść kilka operacji. Sprawa wyszła na jaw dopiero wtedy, kiedy policjantka zaczęła domagać się od władz miasta zwrotu pieniędzy.

CHCIELI ZAJĄĆ WÓZEK INWALIDZKI, A ZAJĘLI PSA

Zadłużona rodzina nie miała z czego uregulować należności w urzędzie skarbowym, dlatego też musiało dojść do zajęcia mienia dłużników. Komornik i pracownicy magistratu przyszli do domu dłużników i zainteresowali się wózkiem inwalidzkim sparaliżowanego ojca rodziny. Zajęcie tego sprzętu odpuścili dopiero wtedy, kiedy okazało się, że wózek jest własnością ubezpieczalni.

Poza ekspresem do kawy i laptopem najbardziej wartościowy w ocenie komornika okazał się właśnie rodowodowy pies Eddy. Właścicielka mopsiczki w wypowiedzi dla “Die Glocke” mówi jednak, że “egzekucja nie była w porządku”.

Zdjęcia mopsiczki wykonano na ulicy na oczach dzieci i sąsiadów dłużników. Co więcej – kilka dni po wystawieniu psa na aukcję na eBay – pies został bez żadnej zabrany z domu dłużników. Właścicielka w rozmowie z “Die Glocke” wspomniała, że jej dzieci nadal

"

nie rozumieją, co się stało, dlaczego ich psa nie ma w domu.

Frank Merschhaus, rzecznik miasta Ahlen, przyznał, że sposób przeprowadzenia zajęcia i sprzedaży psa jest w sensie negatywnym “niezwykły” i sprawie należy się przyjrzeć. O ile bowiem nagłe zajęcie samochodu, laptopa czy nawet mieszkania dłużnika z reguły nie budzi niczyich zastrzeżeń, o tyle brutalne odebranie psa uważanego za członka rodziny może podawać w wątpliwość, czy urzędnicy postępowali zgodnie z prawem.


Źródła:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-27/komornik-zajal-rodzinie-psa-i-sprzedal-go-w-internecie/

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/komornik-zajal-rodzinie-psa-i-sprzedal-go-w-internecie/ctwxy45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Postanowienia Banku Pekao w związku z koronawirusem
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 marca 2020

Postanowienia Banku Pekao w związku z koronawirusem

Pożyczka 200 zł – skąd wziąć?
Pożyczki
author
Patryk Byczek
24 października 2022

Pożyczka 200 zł – skąd wziąć?

Blinck – pożyczka ratalna online
Firmy pożyczkowe
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
07 marca 2018

Blinck – pożyczka ratalna online

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
12 grudnia 2019

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019

Kredyt gotówkowy Piotrków Trybunalski
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Piotrków Trybunalski

Porównaj