Pekao w systemie Blik

Pekao w systemie Blik

author
Patryk Byczek
09 lutego 2018
Polski System Płatności bierze pod swoje skrzydła kolejny bank. Druga największa instytucja bankowa w Polsce podjęła decyzję o wprowadzeniu do swojej aplikacji mobilnej funkcji BLIK. Czy założenia Pekao S.A. się potwierdzą i bank przyciągnie do siebie jeszcze więcej Klientów?

Nowa wersja aplikacji PeoPay miała być technologicznym wulkanem nowoczesności. Zastosowane w niej metody płatności sprawiały, że Klienci bardzo chętnie korzystali programu. Mimo wszystko informacja mówiąca o aktualizacji, która ma wprowadzić funkcję BLIK, spotkała się nie tylko z przychylnymi opiniami.

Bank Pekao S.A. w PSP

Pomysł rozwinięcia aplikacji mobilnej o system BLIK pojawił się, kiedy udziały UniCredit przejął polski ubezpieczyciel państwowy PZU. Wiadomo było, że w niedługim czasie bank przystąpi do Polskiego Systemu Płatności, co wiązało się będzie z wprowadzeniem do programu mobilnego nowej funkcji. Drugi i trzeci kwartał bieżącego roku ma być decydujący, ponieważ właśnie wtedy Klienci będą mogli korzystać z nowych rozwiązań najpopularniejszego w ostatnim czasie systemu płatności. Zarząd instytucji już teraz myśli o tym, jak pozyskać nowych Klientów, gdyż założenia nowej strategii mówią o czterystu tysiącach nowych kont, które mają zostać otwarte tylko w tym roku.

Plany na rok bieżący
 

Wszelkie nadchodzące w tym roku zmiany zostały podzielone na poszczególne etapy. Bank przede wszystkim chce maksymalnie rozwinąć swoją bankowość mobilną. Warto dodać, że w aplikacji mobilnej została wykorzystana technologia hybrydowa, która pozwala na zręczne aktualizowanie bieżącego programu. Kolejną krokiem będzie wprowadzenie nowego produktu, który w głównej mierze ma być skierowany do młodszych Klientów.

Etap pierwszy

Pierwsza część zmian przypada na drugi kwartał 2018 roku. Na przełomie kwietnia i czerwca Klienci Banku Pekao S.A., którzy używają aplikacji PeoPay mają otrzymać pełny dostęp do wykonywania płatności w sklepach fizycznych oraz przez Internet. Co ciekawe, Pekao ma być jednym z pierwszych banków, który wprowadzi płatności cykliczne, do funkcjonalności których Klienci również mają być pełny dostęp. Kolejnym udogodnieniem będzie wypłata pieniędzy z bankomatów, bez potrzeby posiadania przy sobie karty płatniczej – zastąpi ją system BLIK. 

Etap drugi

Kolejne zmiany przypadają na okres od lipca do września. W tym czasie wprowadzona ma zostać akceptowalność systemu BLIK w w terminalach płatniczych Pekao S.A., a także możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu.

Nowy produkt

Zarząd banku celuje w grupę osób poniżej dwudziestego szóstego roku życia. Statystki pokazują, że aż czterdzieści dwa procent młodych nie posiada rachunku osobistego. Konto studenckie ma być bezpłatne. W ramach otwarcia rachunku młodzi mają dostać bezpłatną kartę oraz możliwość wypłacania pieniędzy w większości bankomatów bez pobierania prowizji. Co najważniejsze, formalności przy zakładaniu konta mają zostać maksymalnie zminimalizowane.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Cieszyn
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 października 2020

Kasa Stefczyka Cieszyn

Alior Bank w Otwocku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 maja 2019

Alior Bank w Otwocku

Credit Agricole w Kościanie
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Kościanie

Ranking kredytów konsolidacyjnych
Kredyty
autor wpisu
Kordian_Spychalski
02 lipca 2016

Ranking kredytów konsolidacyjnych

PKO BP w Trzebnicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 sierpnia 2019

PKO BP w Trzebnicy

Branża budowlana ma 3,8 mld długów
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
25 lutego 2017

Branża budowlana ma 3,8 mld długów

Porównaj