„Pieniądze albo życie” – książka o finansowej niezależności

„Pieniądze albo życie” – książka o finansowej niezależności

author
Dominika Sobieraj
30 października 2018
Zbyt mało pieniędzy utrudnia nam osiągnięcie pełni szczęścia, zbyt wiele sprawia zaś, że nie wiadomo, jak mamy się nimi cieszyć. A właściwie… nie nimi, a życiem, które mamy dzięki nimi lub bez nich. 9 kroków do uzyskania finansowej niezależności prezentuje amerykański bestseller "Pieniądze albo życie", wydany właśnie w Polsce przez wydawnictwo MT Biznes.

Książka "Pieniądze albo życie" (Vicki Robin, Joe Dominguez) od ponad 25 lat jest bestsellerem wśród poradników dotyczących finansów osobistych. Ostatnio przeszła jednak gruntowne zmiany i została przez autorów unowocześniona i w takiej wersji chce trafiać do kolejnych czytelników, którzy dzięki niej zmienią swoje relacje z pieniędzmi. 

"Pieniądze albo życie" to pozycja obowiązkowa przede wszystkim dla tych, którzy chcą odzyskać możliwość cieszenia się własnym życiem bez chorobliwego przejmowania się pieniędzmi i nawiązaniu z nimi poprawnej relacji. Przedstawione w książce kroki do osiągnięcia niezależności finansowej wielu czytelnikom wyznaczały nową – bardziej świadomą i rozważną – drogę życiową. 

Celem książki jest przede wszystkim odwrócenie uwagi czytelnika od samych pieniędzy i sprawienie, by bardziej, niż im, przyjrzał się jakości, sensowi i znaczeniu swojego życia codziennego. Dobre podejście do pieniędzy, zdaniem autorów, pozwala na zdobycie nad nimi kontroli, co w efekcie prowadzić powinno do zaprzestania bezsensownego zapracowywania się. 

Książka daje doskonałe wskazówki życiowe tym, którzy, choć pozornie prowadzą dobre pod względem finansowym życie, chcieliby zacząć zarabiać na to, by spędzać je przyjemnie i z codziennym uśmiechem na twarzy, a nie tylko dla samego gromadzenia pieniędzy. 

Pozycja ta może być także idealną pomocą dla osób, które nie wiedzą jak wyjść z długów i potrzebują fachowej porady profesjonalistów. Książka ta formułuje wszystkie wskazówki w postaci łatwych do spełnienia i dostępnych dla wszystkich kroków.

"Pieniądze albo życie" mogą przeczytać zarówno osoby, które stoją dopiero u progu swojej kariery zawodowo-finansowej, jak i te, które są u jej szczytu lub drastycznie z niego spadły. Vicki Robin wskazuje prawidłowy sposób postępowania, który każdy może zastosować w swoim życiu. 

Co zyskamy dzięki książce?

Lektura tej książki może nam pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania:
– jak wyjść z długów,
– jak zacząć zwiększać swoje oszczędności,
– jak oszczędzać jednocześnie dbając o dobro środowiska,
– jak oduczyć się kontrolowania budżetu dzięki nabraniu dobrych nawyków,
– jak usunąć z życia to, co niepotrzebne i żyć równie dobrze mając mniej,
– jak zapewnić sobie regularne dochody
… i na wiele, wiele innych pytań, które pojawiają się w naszych głowach w związku z pieniądzem i jego znaczeniem w naszym życiu. 

O współautorach 

Vicki Robin to aktywna działaczka społeczna, pisarka oraz znana mówczyni. Aktywnie bierze udział w ruchu na rzecz zrównoważonego stylu życia i organizuje popularne projekty takie jak: Suistainable Seattle, Transition Whidbey , 10-Day Local Food Challenge oraz Center for a New American Dream. Obecnie pisze wiele artykułów do gazet i czasopism i aktywnie istnieje w mediach społecznościowych oraz w radiu i telewizji. Jej podejście do życia jest inspiracją dla wielu młodych ludzi.

Joe Dominguez był przed laty szanowanym analitykiem finansowym na Wall Street, ale w wieku 31 lat doszedł do wniosku, że chce zakończyć swoją karierę i żyć zgodnie z filozofią, którą przedstawia w książce "Pieniądze albo życie". Opracował on kolejne kroki, które mają pomóc w osiągnięciu niezależności finansowej. Główne założenia programu Dominguez ujął także w postaci kursu do odsłuchu pt.: Transforming Your Relationship with Money and Achieving Financial Independence (Sounds True). 

Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa MT Biznes:

http://www.mtbiznes.pl/b2330-pieniadze-albo-zycie.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Phishing stop – konkurs Alior Bank
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
09 lipca 2018

Phishing stop – konkurs Alior Bank

Pakiet medyczny dla Klientów hapipożyczki
Wpisy
author
Aneta Jankowska
08 lutego 2018

Pakiet medyczny dla Klientów hapipożyczki

PKO BP w Gdańsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019

PKO BP w Gdańsku

Santander Bank Polska w Hrubieszowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
22 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Hrubieszowie

Promocja: „Konto Biznes Alior Banku – IV edycja”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 stycznia 2020

Promocja: „Konto Biznes Alior Banku – IV edycja”

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 lipca 2021

Bank Pekao z EKO kredytem w ofercie

Porównaj