Po niespełna dwóch miesiącach, od kiedy do policyjnej floty samochodów dołączyły nieoznakowane BWM Serii 3, pierwszy samochód już wymaga naprawy. W auto funkcjonariuszy policji uderzył nieuważny kierowca, który wykonywał manewr cofania. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.02.2018
Udostępnij:

21 lutego nieoznakowany radiowóz z Bolesławca został uszkodzony i w najbliższym czasie nie będzie można spotkać go na drogach województwa dolnośląskiego. Wina leżała po stronie kierowcy drugiego samochodu, Renault Master, biorącego udział w zdarzeniu.

Przyczyny kolizji

Kontrola dróg w województwie dolnośląskim była dla funkcjonariuszy zadaniem codziennym. W momencie, gdy Policjanci zauważyli samochód marki Renault Master, który łamie przepisy ruchu drogowego, postanowili zatrzymać osobę kierującą pojazdem. Do zatrzymania miało dojść na terenie firmy kurierskiej, gdzie udał się sprawca kolizji. Kierowca po wjechaniu na teren posesji, nie zauważywszy wcześniej samochodu za nim, wykonał manewr cofania i uderzył w prawy tylni bok nieoznakowanego BMW. Sprawca otrzymał jedynie 100 złotych mandatu.

Portal społecznościowy Sfotografuj policjanta dodał tego dnia post, do którego dołączono podpisane zdjęcie:


źródło grafiki: https://www.facebook.com/SfotografujPolicjanta/
 

Komentarze