Santander Bank Polska w czołówce rankingu Złoty Bankier

Santander Bank Polska w czołówce rankingu Złoty Bankier

author
25 czerwca 2020

Santander Bank Polska trzeci raz znalazł się w czołówce rankingu Złoty Bankier. W tegorocznej edycji konkursu instytucja zajęła drugie miejsce w rankingu w kategorii Złoty Bankier. Jury rankingu doceniło Konto Jakie Chcę, które ponownie uznano za najlepsze na rynku.

Bank ponadto zwyciężył w kategorii Bank wrażliwy społecznie. Tutaj doceniono projekt Santander Bank Polska, który instytucja kieruje do seniorów. W tej kategorii zgłoszone projekty oceniali internauci. Santander Bank Polska znalazł się także na drugim miejscu w kategorii głównej rankingu – Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi. Tegoroczne badanie skupiało się na analizie potrzeb respondentów reprezentujących trzy grupy wiekowe:

– młodzi dorośli (do dwudziestu sześciu lat),
dorośli (powyżej dwudziestu sześciu lat),
seniorzy (powyżej sześćdziesięciu lat).

Obecność w czołówce rankingu, po raz trzeci z rzędu, to potwierdzenie, że nasza strategia klientocentryczności jest zauważana przez klientów. Wysoką jakość obsługi mamy wpisaną w DNA naszej organizacji. Od dwóch lat zdecydowanie przebudowujemy nasz Bank tak, aby bardzo precyzyjnie odpowiadać na potrzeby klientów. Jesteśmy przekonani, że satysfakcja to podstawa długotrwałych relacji z klientami. Będziemy pracować nadal, aby każdego dnia udowadniać, że klienci są w centrum naszej uwagi. Dziękuję za tę nagrodę klientom i pracownikom.

– mówił cytowany w komunikacie Michał Gajewski, prezes zarządu Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska wciąż realizuje swoją strategię bycia najlepszym bankiem dla Klientów. Wprowadzane przez Bank zmiany w obsłudze, których celem jest zwiększenie komfortu Klientów, obejmują wszystkie obszary działania banku, a także wszystkie kanały kontaktu. Kreując wartości dla Klientów instytucja skupia się na nowoczesnych technologiach, oqmnikanałowości oraz cyfryzacji.

Również ocena produktów bankowych oraz ich analiza uwzględniała oferty dla Klientów różnych grup wiekowych jednocześnie sprawdzając, czy zostały dopasowane do prawdziwych potrzeb i stylu życia Klientów. Ocenie poddano funkcjonalność rozwiązań oraz konkurencyjność parametrów cenowych.

Konto Jakie Chcę po raz drugi triumfuje w tym zestawieniu. Ta ocena dowodzi, że dobrze odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Przygotowaliśmy je tak, aby każdy mógł bankować jak chce, z dowolnego miejsca.

– kontynuował cytowany w komunikacie Michał Gajewski.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/530455/santander-bank-polska-nagrodzony-w-rankingu-zloty-bankier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Przyjazny Bank 2017 – sprawdź zwycięzców
Wpisy
author
06 października 2017

Przyjazny Bank 2017 – sprawdź zwycięzców

Lombardy w Głogowie
Lombardy
author
07 marca 2022

Lombardy w Głogowie

Pożyczki bez BIK Świdnica
Pożyczki miasta
author
11 maja 2022

Pożyczki bez BIK Świdnica

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM
Wpisy
author
22 lutego 2017

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM

Co złodzieje kradną nam z domu ?
Blog
author
08 września 2017

Co złodzieje kradną nam z domu ?